06 04.16 13:18
Nowszy wpis Starszy wpis

BKS Lublin partnerem Żółto-Czerwonych!

        Budowlany Klub Sportowy w Lublinie został oficjalnym partnerem Jagiellonii Białystok. Umowa o współpracy pomiędzy oboma klubami gwarantuje wiele korzyści zarówno białostoczanom jak i lublinianom.

- Jagiellonia to klub ekstraklasowy, słynący z doskonałej pracy z młodzieżą. Przyświecają nam te same cele, trudno byłoby się nie zdecydować na taki krok i nie rozpocząć współpracy z takim partnerem. Dla nas to szansa na rozwój nie tylko naszych zawodników ale również trenerów. Korzystając z wiedzy i doświadczenia Jagiellonii będziemy w stanie zrobić kolejne kroki do przodu – przekonuje koordynator szkolenia w BKS-ie – Marcin Zakrzewski. 

- Jesteśmy niezwykle zadowoleni, że w tak krótkim czasie udało nam się sfinalizować rozmowy o współpracy z kolejnym piłkarskim ośrodkiem szkoleniowym. To pokazuje, że ludzie piłki darzą nas zaufaniem, a także że szanują efekty naszej dotychczasowej pracy w zakresie szkolenia. Wierzymy, że ta współpraca przyniesie same korzyści Jagiellonii i BKS-owi Lublin – dodaje z kolei dyrektor akademii piłkarskiej Jagiellonii Białystok – Sławomir Kopczewski.

- Mamy swój plan szkolenia i swoją wypracowaną myśl szkoleniową ale chcemy zobaczyć jak pracują najlepsi w Polsce. Staże i szkolenia naszych trenerów w Jagiellonii na pewno pomogą im w pracy z prowadzonymi przez nich grupami dzieci i młodzieży. Wymiana doświadczeń i poglądów z pewnością wszystkim pomoże. Ponad to myślimy o zorganizowaniu kilku spotkań towarzyskich i współuczestnictwie w organizowanych przez siebie turniejach. To dopiero początek, mam nadzieję owocnej współpracy, ale już jesteśmy bardzo zadowoleni z podpisania umowy – mówi Zakrzewski.

Dla BKS-u współpraca z Jagiellonią nie jest pierwszym kontaktem z klubem z Ekstraklasy. – Wcześniej mieliśmy niepisaną umowę z Lechem Poznań. Nasi trenerzy uczestniczyli w organizowanych przez Lecha szkoleniach oraz stażach. Uważnie przyglądaliśmy się temu, jak zorganizowane jest szkolenie w Wielkopolsce, ale na dłużą metę drobną barierą stawała się dla nas odległość. Dużo skorzystaliśmy na pomocy uzyskanej w Poznaniu. Widząc korzyści jakie niesie współpraca z większymi ośrodkami szkolenia w Polsce postanowiliśmy poszukać kontaktu w celu nawiązania stałej, formalnej współpracy. Dzięki przychylności Sławomira Kopczewskiego pomocną dłoń wyciągnięto do nas właśnie w Białymstoku – tłumaczy koordynator szkolenia BKS-u Lublin.

- Podobnie jak w przypadku podpisania umowy z Falconem Sokółka, również nawiązanie współpracy z BKS-em Lublin jest dużym powodem do radości. Jagiellonia ma potencjał i możliwości do tego, by być bardzo dobrym partnerem dla mniejszych ośrodków szkolenia piłkarskiego. Kolejna umowa pokazuje, że współpraca z nami jest opłacalna i przynosi korzyści obu stronom – przekonuje Wiceprezes Zarządu Jagiellonii Białystok – Agnieszka Syczewska.

- Nie zamykamy się na współpracę jedynie w naszym najbliższym regionie czy województwie. Jesteśmy gotowi podjąć współpracę z zainteresowanymi klubami i ośrodkami szkoleniowymi na terenie całego kraju. Czekamy na propozycje, na pewno obok żadnej nie przejdziemy obojętnie – zapewnia Sławomir Kopczewski.