29 05.16 01:21
Nowszy wpis Starszy wpis

CLJ: Decydująca bitwa o finał

Ledwie niespełna cztery dni minęły od pierwszego pojedynku w Szczecinie, a już w niedzielę drużyny juniorów starszych Jagiellonii Białystok i Pogoni Szczecin spotkają się ponownie, tym razem w Białymstoku, gdzie zadecyduje się, który z tych zespołów znajdzie się w wielkim finale Centralnej Ligi Juniorów.

We wspomnianym pierwszym pojedynku na Pomorzu Zachodnim, Jagiellończycy zdołali wywalczyć korzystny wynik, jakim jest remis 2:2. Nie przyszło to im jednak łatwo, bowiem dwukrotnie musieli odrabiać straty przy stanach 0:1 i 1:2, ale ostatecznie bramki obrońców – Marcina Pigla i Rafała Kiczuka, zapewniły podopiecznym Tomasza Kulhawika i Piotra Grzybki minimalną zaliczkę przed rewanżem.

- Wszyscy, co widzieli mecz w Szczecinie, wiedzą, że Pogoń jest bardzo dobrym zespołem. To, że my zyskujemy przed tym spotkaniem dwóch ludzi, to super, ale choć mamy małą zaliczkę, to dalej twierdzę, że obie drużyny mają po 50 procent szans na awans do finału – uspokaja jednak trener juniorów Jagiellonii, Tomasz Kulhawik, wspominając o tym, że do jego drużyny przed niedzielnym pojedynkiem wraca dwóch ważnych zawodników. Mateusz Maliszewski już odcierpiał karę za nadmiar żółtych kartek, a król strzelców tej edycji CLJ Kacper Piechniak doszedł do siebie po kontuzji.

Podczas gdy zdecydowaną większość spotkań domowych tego sezonu Centralnej Ligi Juniorów młodzi Jagiellończycy rozegrali na boisku bocznym Stadionu Miejskiego, tak w niedzielę, w nagrodę za swoją dobrą postawę, przyjdzie im podejmować Pogoń na płycie głównej, przy licznej publiczności.

- Widać po chłopakach, że są naładowani energią. My ich nie chcemy przemotywować, bo każdy z nich czekał na tę chwilę. Chłopcy spełniają jakieś swoje marzenie, bo do tej pory kibicowali z trybun Stadionu Miejskiego pierwszej drużynie, a teraz sami będą mogli zagrać na głównej murawie przy dopingu kibiców – mówił po sobotnim treningu na białostockim obiekcie szkoleniowiec Żółto-Czerwonych.

W rewanżu do awansu Jagiellończykom wystarczy remis nie wyższy niż 1:1. Również jakiekolwiek zwycięstwo da naszym zawodnikom kwalifikację do gry o złoto. Przy wyniku 2:2 będziemy mieli dogrywkę, a każdy inny rezultat (wyższy remis lub zwycięstwo Pogoni) będzie premiował Portowców.

Niedzielny rewanżowy półfinał Centralnej Ligi Juniorów Jagiellonia Białystok – Pogoń Szczecin zostanie rozegrany na Stadionie Miejskim. Pierwszy gwizdek sędziego Mariusza Złotka ze Stalowej Woli o godzinie 16:00. Wstęp na to spotkanie jest bezpłatny – zapraszamy wszystkich kibiców Jagiellonii do przyjścia na stadion i wsparcia naszych juniorów w walce o finał CLJ. Wspólnie awansujmy do meczu o złoto!

Półfinał Centralnej Ligi Juniorów – rewanż:
Jagiellonia Białystok – Pogoń Szczecin (niedziela, 16:00, Stadion Miejski)

Przewidywane składy:

Jagiellonia: Gostomski – Olszewski, Kiczuk, Maliszewski, Pigiel – Tabor, Ostaszewski – Mystkowski, Polkowski, Kaczmarczyk – Piechniak.

Pogoń: Brzozowski – Marczuk, Adamczuk, Kuzko, Waleński – Piotrowski, Walski – Maćkowski, Kowalczyk, Listkowski – Jaroch.

Sędzia: Mariusz Złotek (Stalowa Wola)