29 05.16 12:30
Nowszy wpis Starszy wpis

Maciej Górski piłkarzem Jagiellonii!

        Występujący przez ostatni rok w Chrobrym Głogów napastnik Maciej Górski został pierwszym letnim wzmocnieniem Jagiellonii Białystok. Urodzony w Warszawie zawodnik związał się z Żółto-Czerwonymi 3-letnim kontraktem.

Mimo, iż ostatnie lata Górski spędził głównie na I i II ligowych boiskach, to ma także na swoim koncie występy w Ekstraklasie w barwach Legii Warszawa. W sumie w warszawskim klubie na najwyższym szczeblu rozgrywkowym uzbierał cztery występy (43 minuty). Nim trafił do Legii grał w juniorskich zespołach Mazowsza Miętne, Agrykoli Warszawa, KS Piaseczno oraz Amiki Wronki.

W Legii wielkiej kariery nie zrobił i szczęścia musiał szukać poza stolicą. Najpierw trafił do GKP Gorzów Wielkopolski. Tam w I lidze rozegrał 18 spotkań i zdobył dwie bramki. Rundę jesienną sezonu 2012/2013 spędził w Arce Gdynia, z której następnie powędrował do Sandecji Nowy Sącz. Po półtorarocznym pobycie w Małopolsce przeniósł się ponownie w rodzinne strony, do występującego w II lidze Znicza Pruszków. Zejście poziom niżej wyszło napastnikowi na dobre. W 33 ligowych występach zdobył 15 bramek. Dołożył do tego 4 trafienia w 6 występach w rozgrywkach o Puchar Polski.

Jego 19 bramek w całym sezonie ponownie przykuły uwagę klubów pierwszoligowych i tak trafił do Chrobrego Głogów. Z głogowskimi kibicami przywitał się tak, jak powinien każdy rasowy napastnik. Na dzień dobry dwukrotnie wpisał się na listę strzelców w meczu z MKS-em Kluczbork. Tegoroczny beniaminek I ligi nie miał szczęścia do Górskiego, który w drugim meczu obu zespołów znów trafiał do siatki, tym razem trzykrotnie. W sumie w trwającym jeszcze sezonie I ligi uzbierał 15 goli, dzięki którym Chrobry zajmuje obecnie, wysokie czwarte miejsce w pierwszoligowej tabeli.

Obecnie z 15 bramkami na koncie Maciej Górski jest współliderem klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców zaplecza Ekstraklasy. Prócz niego 15 trafień uzbierali jeszcze Arkadiusz Aleksander z Sandecji oraz Szymon Lewicki z Zawiszy Bydgoszcz.

Maciek, witamy w Jagiellonii i życzymy powodzenia!