15 06.16 21:24

Jaga wygrała w Siemiatyczach

Pierwszy egzamin przygotowawczy Żółto-Czerwoni zdali na piątkę. W Siemiatyczach piłkarze Michała Probierza ograli Cresovię 5:0 (2:0). Przed przerwą dwoma trafieniami popisał się Karol Świderski. W drugiej odsłonie do bramki siemiatyczan trafiali Przemysław Frankowski, Karol Mackiewicz oraz Paweł Kaczmarczyk.

Żółto-Czerwoni przeważali przez całe spotkanie. Nie zmieniało się to nawet gdy sztab szkoleniowy podejmował decyzję o kolejnych zmianach, a tych było bardzo dużo. Nasz zespół został dziś podzielony na dwie jedenastki. Każda z nich dostała po 45 minut, na boisku, na zasadzie zmian hokejowych, często pojawiali się dodatkowo Dawid Polkowski, Adam Radecki, Luka Asatiani oraz Patryk Niemczynowicz.

Okazję do zaprezentowania swoich umiejętności dostali dziś także zawodnicy testowani – Łukasz Sołowiej, Patryk Szymański oraz Michał Smolarczyk, który w ubiegłym sezonie wraz z byłą drużyną Rafała Grzyba – Wierną Małogoszcz, wywalczył awans do III ligi.

W pierwszej odsłonie najbardziej konkretny w polu karnym Cresovii był Karol Świderski. Młody napastnik Jagiellonii najpierw wykorzystał długie podanie pełniącego w pierwszej połowie funkcję kapitana Tarasa Romanchuka, a następnie wykończył akcję Dawida Polkowskiego.

Po przerwie z ostrego kąta na 3:0 podwyższył Przemysław Frankowski, a dziesięć minut później prostopadłe podanie od Dawida Polkowskiego na bramkę zamienił Karol Mackiewicz. Jak się po chwili okazało nie był to jeszcze koniec strzelania, gdyż dwie minuty później ładną indywidualną akcję kapitalnym strzałem w okienko zakończył Paweł Kaczmarczyk.

W sumie w meczu z Cresovią trener Probierz sprawdził dziś 23 zawodników. Dodatkowo trener Jagi próbował dziś też nowych rozwiązań i sprawdzał jak nasi zawodnicy radzą sobie na innych, niż zazwyczaj pozycjach. Jacek Góralski  i Dawid Szymonowicz pojawiali się dziś na prawej obronie. Łukasz Burliga na środku bloku defensywnego, a Karol Mackiewicz miał okazję by zagrać jako napastnik. Kolejny sparing w tym okresie przygotowawczym Jagiellończycy zagrają w najbliższą sobotę. Miejscem rozegrania sparingu, podobnie jak dziś będą Siemiatycze, a rywalem będzie ekstraklasowy Górnik Łęczna.

0:5 – Kaczmarczyk 85’

MKS Cresovia Siemiatycze: Rafał Karolczuk (Filip Malinowski) – Wojciech Moczulski, Hubert Piotrowski (Paweł Krasowski), Michał Nowicki, Adrian Kobus (Adam Barwiejuk), Rafał Weremczuk (Marcin Malewski), Paweł Radziszewski (Rafał Weremczuk), Robert Kellas (Kamil Niewiarowski), Daniel Jurczuk, Karol Jaszczołt (Krzysztof Brzeziński, Karol Olendzki), Grzegorz Gołubkiewicz.

Jagiellonia Białystok (I połowa): Luka Gugeshashvili – Dawid Szymonowicz, Łukasz Sołowiej, Gutieri Tomelin, Kamil Pajnowski – Kacper Falon, Taras Romanchuk – Paweł Kaczmarczyk, Karol Świderski, Patryk Szymański – Michał Smolarczyk

Jagiellonia Białystok (II połowa): Hubert Gostomski – Łukasz Burliga, Łukasz Sołowiej, Marek Wasiluk, Jonatan Staus – Jacek Góralski, Rafał Grzyb – Przemysław Frankowski, Karol Mackiewicz, Patryk Szymański - Michał Smolarczyk

Rezerwowymi w obu połowach byli: Dawid Polkowski, Patryk Niemczynowicz, Adam Radecki, Luka Asatiani.