18 06.16 14:23

Sparingowa porażka z Górnikiem Łęczna

W drugim meczu kontrolnym przed sezonem 2016/2017 Żółto-Czerwoni przegrali 0:2 (0:1) z Górnikiem Łęczna. Bramki dla drużyny z Grodu Dzika zdobyli Zawodnik Testowany oraz Maciej Szmatiuk.

Pierwsza połowa należała zdecydowanie do Górnika Łęczna. Piłkarze trenera Andrzeja Rybarskiego częściej utrzymywali się przy piłce. Częściej przebywali na połowie Jagiellończyków i częściej stwarzali zagrożenie pod bramką Bartłomieja Drągowskiego.

Na nasze szczęście Drążek był dzisiaj bardzo dobrze dysponowany przez co groźne i celne strzały piłkarzy z Łęcznej długo nie wpływały na zmianę rezultatu. Wyjątkiem była sytuacja z 31. minuty spotkania, kiedy na uderzenie z dystansu zdecydował się grający z 16-tką na plecach zawodnik testowany. Piłka po drodze trafiła w próbującego zablokować uderzenie Łukasza Sołowieja, zmyliła Bartka Drągowskiego i wpadła do naszej bramki.

Przed przerwą Żółto-Czerwoni próbowali zagrozić rywalom głównie po stałych fragmentach gry. Kolejne dośrodkowania z rzutów wolnych i rożnych nie przynosiły jednak zagrożenia. Najbliżej trafienia dla Jagi jeszcze przed przerwą był Łukasz Burliga, ale jego uderzenie nieznacznie minęło prawy słupek bramki drużyny z Łęcznej.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Kwadrans po rozpoczęciu drugiej połowy Lukę Gugasheshviliego strzałem głową pokonał wprowadzony chwilę wcześniej Maciej Szmatiuk. Druga bramka dla łęcznian mogła paść już chwilę wcześniej po tym jak w poprzeczkę trafił Tomasz Nowak, który dobijał strzał Grzegorza Piesia.

Doświadczony zespół Górnika Łęczna mądrze korzystał ze swojej boiskowej wiedzy i skutecznie zatrzymywał w zarodku akcje Żółto-Czerwonych. Podobnie jak przed przerwą, tak też po niej sporo pracy miał nasz bramkarz. Luga Gugasheshvili podobnie jak Drążek był jednak bardzo skoncentrowany i prócz sytuacji, w której Górnik podwyższył prowadzenie bronił bardzo dobrze, kilkukrotnie ratując nasz zespół w dramatycznych sytuacjach.

Mimo zdecydowanej przewagi Górnika wynik meczu nie uległ już zmianie i ostatecznie Jagiellonia poniosła pierwszą porażkę w trwającym okresie przygotowawczym. Kolejny sparing Żółto-Czerwoni zagrają dzień przed wyjazdem na obóz do Słowenii (22 czerwca) z Koroną w Kielcach.

Siemiatycze / 18.06.2016r. / 12:00

Jagiellonia Białystok  0 (0:1) 2 Górnik Łęczna

0:1 – Zawodnik Testowany 31’

0:2 – Maciej Szmatiuk 60’

Jagiellonia Białystok: Bartłomiej Drągowski (46. Luka Gugeshashvili) – Łukasz Burliga (46. Luka Asatiani), Łukasz Sołowiej, Gutieri Tomelin (46. Marek Wasiluk), Kamil Pajnowski (46. Jonatan Straus) – Taras Romanchuk (46. Dawid Szymonowicz), Jacek Góralski (46. Rafał Grzyb) – Przemysław Frankowski (46. Paweł Kaczmarczyk), Karol Świderski (46. Karol Mackiewicz), Gbolagalde Azisa (19. Kacper Falon) (57. Dawid Polkowski) (75. Patryk Niemczynowicz) (86. Kacper Falon) – Michał Smolarczyk (57. Igors Tarasovs)

Górnik Łęczna: Zawodnik Testowany – Damian Jakubik (60. Łukasz Mierzejewski), Marcin Kalkowski (46. Łukasz Bogusławski), Lukas Bielak (60. Maciej Szmatiuk), Leandro Messias (46. Paweł Sasin) – Zawodnik Testowany,  Krzysztof Danielewicz (60. Łukasz Tymiński), Grzegorz Bonin (46. Grzegorz Piesio), Tomasz Nowak (66. Zawodnik Testowany), Zawodnik Testowany – Damian Szpak (46. Przemysław Pitry)

Sędziowie: Grzegorz Kawałko (Sędzia główny), Marcin Adamski (Asystent), Karol Sokół (Asystent)