25 06.16 18:26

Jaga ograła Maribor

Jagiellonia Białystok wygrała trzeci sparing przed sezonem 2016/17. Podopieczni Michała Probierza pokonali zespół wicemistrza Słowenii NK Maribor 3:2.

Żółto-Czerwoni po raz pierwszy mogli wystąpić w swoim pełnym składzie, dlatego też trener Michał Probierz podzielił zespół na dwie jedenastki, które rozegrały po 45 minut.

Pierwsze minuty tego spotkania były wyrównane, a raz jedni, raz drudzy próbowali atakować bramkę rywala. Sytuacji stuprocentowych jednak brakowało, a wynik meczu został otwarty w 22. minucie gry. Zamieszanie w polu karnym rywala wykorzystał debiutujący w żółto-czerwonej koszulce Maciej Górski, który ślicznym technicznym uderzeniem zapewnił Jadze prowadzenie.

Kilka minut później było już 2:0 dla naszego zespołu. Tym razem podawał Przemysław Frankowski, a wynik skutecznym strzałem podwyższył Przemysław Mystkowski. Po chwili gra musiała zostać przerwana, jako że nad stadionem rozpętała się spora burza, która też uniemożliwiała momentami gospodarzom przeprowadzenie transmisji z tego pojedynku. Po dziesięciominutowej przerwie zbyt wiele się już nie działo, a Jagiellończycy dowieźli dwubramkowe prowadzenie do końca pierwszej części gry.

Zmieniona w całości jedenastka Żółto-Czerwonych bardzo dobrze weszła też w drugą połowę pojedynku. Najpierw bardzo blisko gola był Piotr Tomasik, który po indywidualnej akcji uderzył ponad bramką, a jeszcze przed upływem godziny gry piłkarze Michała Probierza strzelili trzeciego gola. Akcję dalekim wykopem rozpoczął Marian Kelemen, piłkę głową zgrał jeszcze Dawid Szymonowicz, a Fiodor Cernych spokojnie wykończył sytuację sam na sam z bramkarzem przeciwnika.

Gospodarze próbowali jeszcze odrobić straty, ale zdołali strzelić tylko dwa gole. Najpierw w 66. minucie gry po płaskiej centrze z lewego skrzydła piłka trafiła nieszczęśliwie w Piotra Tomasika, po czym wpadła do naszej bramki, a już w samej końcówce kombinacyjna akcja Mariboru przyniosła asystę Marcosa Tavaresa i trafienie z bliska Gregora Bajde.

To było jednak wszystko, na co tego dnia stać było Słoweńców. Jagiellończycy ostatecznie pokonali NK Maribor 3:2 i odnieśli trzecie zwycięstwo w swoim czwartym meczu sparingowym przed nowym sezonem Ekstraklasy. W środę Żółto-Czerwoni rozegrają jeszcze kolejny sparing, a ich rywalem tym razem będzie mistrz Macedonii, Vardar Skopje.

NK Maribor (Słowenia) – Jagiellonia Białystok 2:3 (0:2)

Gole: Tomasik (sam.) 66’, Bajde 89’ – Górski 22’, Mystkowski 29’, Cernych 57’

Maribor: Cotman (46’ Obradović), Pusaver (46’ Hodzić), Sme (61’ Pihler), Suler (77’ Uskoković), Viler (46’ Janza), Vrhovec (46 Rahmanović, 77’ Omoregie), Mertelj, Hotić (46’ Ahmedi), Vrsić (46’ Bohar), Sallalich (46’ Bajde), Novaković (46’ Tavares).

Jagiellonia (I połowa): Drągowski - Olszewski, Runje, Guti, Straus – Romanczuk, Góralski – Frankowski, Vassiljev, Mystkowski – Górski.

II połowa: Kelemen – Burliga, Asatiani, Wasiluk, Tomasik – Grzyb, Łupiński, Szymonowicz – Mackiewicz, Falon – Cernych.