27 06.16 23:04
Nowszy wpis Starszy wpis

Damian Szymański podpisał kontrakt z Jagiellonią!

21-letni Damian Szymański został we wtorek nowym zawodnikiem Jagiellonii Białystok. Były już piłkarz GKS Bełchatów podpisał z Żółto-Czerwonymi trzyletni kontrakt.

Szymański swoją piłkarską karierę rozpoczął w klubach z rodzinnego Kraśnika – MUKS i Stali, ale już jako 16-latek przeniósł się do GKS Bełchatów, którego barwy reprezentował aż do dzisiaj. W wieku 19 lat awansował z tym klubem do Ekstraklasy, a następnie, 18 sierpnia 2014 roku, zadebiutował w najwyższej klasie rozgrywkowej, gdy wszedł na plac gry z ławki rezerwowych w pojedynku z Podbeskidziem Bielsko-Biała (1:1).

Łącznie w sezonie 2014/15 ten utalentowany pomocnik rozegrał 19 meczów w Ekstraklasie, ale jego drużyna ostatecznie spadła do 1. ligi, a sam Szymański doznał kontuzji ścięgna Achillesa, która wyeliminowała go z gry na kilka miesięcy.

W zakończonym niedawno sezonie na zapleczu Ekstraklasy 21-latek wystąpił w dziesięciu meczach w barwach „Brunatnych”, jednakże nie potrafił uchronić GKS przed kolejną degradacją, tym razem do II ligi. W sumie w pierwszej drużynie klubu z Bełchatowa Szymański rozegrał 51 meczów oficjalnych, w których dwukrotnie trafiał do siatki, a ponadto miał okazję zanotować dwa mecze w barwach reprezentacji Polski do lat 20.

Damian Szymański związał się z Jagiellonią umową, która będzie obowiązywać do końca czerwca 2019 roku. Nowy zawodnik naszej drużyny ma 182 centymetry wzrostu i występuje na pozycji środkowego pomocnika.

Damian, witamy w Jagiellonii i życzymy powodzenia w Żółto-Czerwonych barwach!