29 06.16 17:42

Jagiellonia uległa Vardarowi

Jagiellonia Białystok przegrała z macedońskim Vardarem Skopje 0:2 w meczu towarzyskim rozegranym w słoweńskim Odranci. Mecz trwał 120 minut.

Drugi pojedynek sparingowy Żółto-Czerwonych na zgrupowaniu w Słowenii był rozgrywany w nietypowym wymiarze 2 x 60 minut. Na pierwsze 40 minut na boisko wybiegła jedenastka zbliżona do optymalnej, która dość dobrze radziła sobie ze swoim rywalem. Białostoczanie mieli przewagę optyczną, ale nie potrafili jej zamienić na gole. Brakowało też strzałów celnych na bramkę mistrza Macedonii, bowiem próby Rafała Grzyba, Ivana Runje czy Przemysława Frankowskiego nie znajdowały celu.

Po rozegraniu 1/3 pojedynku doszło do wielu zmian w drużynie Michała Probierza, a z podstawowego składu pozostało tylko trzech zawodników – Marian Kelemen, Ivan Runje i Konstantin Vassiljev. Roszady te spowodowały, że Macedończycy coraz bardziej zaczynali dochodzić do głosu. Choć przez długi czas kończyło się na drobnych zamieszaniach w szesnastce Żółto-Czerwonych, to na pięć minut przed końcem pierwszej połowy błąd Konstantina Vassiljeva wykorzystał Juan Felipe i otworzył wynik spotkania, zapewniając Vardarowi jednobramkowe prowadzenie na przerwę.

Pierwsze dziesięć minut drugiej połowy należało do Jagiellonii. W dobrej sytuacji przestrzelił Maciej Górski, a kolejne stałe fragmenty gry powodowały, że w polu karnym mistrza Macedonii robiło się gorąco. W 71. minucie bliski wyrównania był Konstantin Vassiljev, jednak jego płaski strzał z dystansu skutecznie odbił golkiper rywali.

Mniej więcej od tego momentu Jagiellończykom zaczęły się przydarzać kolejne błędy w koncentracji, które nie powinny się zdarzać na tym poziomie. Pierwsze dwie sytuacje dla Vardaru były spowodowane prostymi błędami Żółto-Czerwonych w ustawieniu defensywy, ale Marian Kelemen zdołał wygrać dwa pojedynki z zawodnikami rywala.

W kolejnych minutach Jaga starała się doprowadzić do wyrównania, ale piłkarze Michała Probierza sami sobie utrudniali grę i wprowadzali do niej nerwowość prostymi stratami na własnej połowie boiska. Jedna z nich, w 83. minucie gry, przyniosła drugiego gola dla rywali. Tigran Barsegjan zabrał piłkę Markowi Wasilukowi, popędził sam na sam z bramkarzem i elegancką podcinką pokonał Lukę Gugeszaszwilego.

Jagiellończycy mieli przewagę w posiadaniu piłki i sporo stałych fragmentów gry, ale nie potrafili z tego zrobić pożytku. Piłkarze Vardaru skupili się na kontratakach, ale trzeciej bramki już nie zdobyli, bowiem w trzech sytuacjach bardzo dobrze w bramce naszego zespołu spisał się Gugeszaszwili.

Ostatecznie Jagiellonia przegrała z Vardarem Skopje 0:2. Szansę do rehabilitacji Żółto-Czerwoni będą mieli w sobotę, kiedy to w kolejnym sparingu zmierzą się z chorwackim NK Osijek.