30 06.16 12:29
Nowszy wpis Starszy wpis

Łukasz Sołowiej piłkarzem Jagi!

Łukasz Sołowiej został w czwartek nowym zawodnikiem Jagiellonii Białystok. 27-letni obrońca podpisał roczny kontrakt z naszym Klubem.

Sołowiej urodził się 11 października 1988 roku w Sokółce i to w drużynach juniorskich miejscowego Sokoła, a także Dębu Dąbrowa Białostocka rozpoczynał swoją przygodę z futbolem. W Sokole rozpoczynał też swoją karierę seniorską, gdy występował w barwach tego klubu w IV i III lidze, po czym udał się w prawdziwe piłkarskie Tour de Pologne.

27-latek występował kolejno w GLKS Nadarzyn, zespole Młodej Ekstraklasy Polonii Warszawa oraz Nielbie Wągrowiec, po czym znowu przyszło mu grać w dobrze znanych sobie Dębie Dąbrowa Białostocka i Sokole Sokółka. W sezonie 2012/13 przeniósł się do Wigier Suwałki i po udanym sezonie udało mu się zakotwiczyć w I lidze.

Na zapleczu Ekstraklasy Sołowiej spędził łącznie trzy sezony, będąc zawodnikiem Górnika Łęczna, Floty Świnoujście oraz Zagłębia Sosnowiec. W tym ostatnim klubie w minionym sezonie rozegrał 26 meczów oficjalnych, w których strzelił trzy gole, a także obejrzał pięć żółtych i dwie czerwone kartki.

Rosły defensor kilkanaście dni temu był testowany w zespole Michała Probierza i pokazał się z niezłej strony w meczach sparingowych z Cresovią Siemiatycze (5:0) i Górnikiem Łęczna (0:2). Dzięki temu ostatecznie związał się z Jagiellonią rocznym kontraktem. Sołowiej, który mierzy 189 centymetrów wzrostu, może grać na pozycji zarówno środkowego, jak i prawego obrońcy.

Łukasz, witamy w Jagiellonii i życzymy powodzenia w Żółto-Czerwonych barwach!