01 07.16 16:24
Nowszy wpis Starszy wpis

Damian Węglarz nowym bramkarzem Jagi!

Od piątku Jagiellonia Białystok ma nowego bramkarza. Kontrakt z białostockim zespołem podpisał 20-letni golkiper grający dotychczas w Zawiszy Bydgoszcz - Damian Węglarz. Jego umowa z Jagą obowiązuje przez 12 miesięcy i jest w niej klauzula umożliwiająca przedłużenie na kolejne dwa lata.

Węglarz pochodzi z Bydgoszczy i w tym mieście grał przez cały czas. Karierę rozpoczynał w drużynach tamtejszej Gwiazdy oraz AZS UKW, skąd trafił do Zawiszy. Swój debiut w pierwszej drużynie ówczesnego pierwszoligowca zanotował w sezonie 2015/16 w meczach Pucharu Polski, gdy Zawisza eliminował kolejno Chrobrego Głogów i Stal Stalowa Wola. Był podstawowym bramkarzem bydgoszczan w rozgrywkach pucharowych, w których Zawisza awansował aż do półfinału.

W I lidze z kolei zadebiutował w październiku 2015 roku, w pojedynku z Chojniczanką Chojnice (2:0), ale w tych rozgrywkach został 'jedynką' Zawiszy dopiero w rundzie wiosennej, wygryzając na dobre ze składu doświadczonego Łukasza Sapelę. W sumie w minionym sezonie Węglarz wystąpił w 18 meczach meczach oficjalnych, w których trzykrotnie zachowywał czyste konto. 

Nowy bramkarz Jagiellonii, który ma 20 lat i mierzy 187 centymetrów wzrostu, podpisał z naszym klubem roczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejne dwa lata. 

Damian, witamy w Jagiellonii i życzymy powodzenia w Żółto-Czerwonych barwach!