04 07.16 20:25
Nowszy wpis Starszy wpis

Augustyniak i Kądzior w Wigrach Suwałki

Rafał Augustyniak i Damian Kądzior nie będą w przyszłym sezonie reprezentować barw Jagiellonii Białystok. Obaj piłkarze zostali zawodnikami pierwszoligowych Wigier Suwałki.

Augustyniak do Suwałk trafia jako zawodnik wypożyczony do końca sezonu 2016/17. W poprzednich rozgrywkach rosły środkowy obrońca spędził w Jagiellonii oraz na wypożyczeniu w Pogoni Siedlce. Jesienią w Jadze rozegrał pięć meczów oficjalnych w Ekstraklasie i Pucharze Polski, a nieco częściej pojawiał się na placu gry w trzecioligowych rezerwach (9 spotkań, 2 gole).

W rundzie wiosennej „August”, który do Jagiellonii przyszedł w styczniu 2015 roku z Widzewa Łódź, reprezentował barwy pierwszoligowej Pogoni Siedlce, gdzie przesunięty na pozycję defensywnego pomocnika występował piętnastokrotnie w meczach I ligi i przyczynił się do utrzymaniu Pogoni na zapleczu Ekstraklasy.

Damian Kądzior z kolei został zawodnikiem Wigier na zasadzie transferu definitywnego i podpisał z suwalskim klubem dwuipółletni kontrakt. Kądzior już wiosnę poprzedniego sezonu spędził w Suwałkach, gdzie na wypożyczeniu rozegrał 14 meczów, w których czterokrotnie trafiał do bramki przeciwnika.  Wcześniej, zawodnik, który jako wychowanek Jagiellonii rozegrał w jej barwach trzy mecze w Ekstraklasie, grał również na wypożyczeniach w Motorze Lublin oraz Dolcanie Ząbki.

Obu zawodnikom życzymy powodzenia w ich dalszej karierze!