06 07.16 17:12

Skromna wygrana nad FK Oleksandrija

Drugi mecz środowy, druga wygrana. Jagiellonia Białystok pokonała ukraiński FK Oleksandrija 1:0 w spotkaniu sparingowym rozegranym w słoweńskim Bakovci. Jedynego gola w tym spotkaniu strzelił Chorwat Ivan Runje.

Po porannej wygranej nad innym ukraińskim zespołem, Wołyniem Łuck (5:2), popołudniowy mecz z FK Oleksandrija już zdecydowanie bardziej przypominał sprawdzian przed pierwszym pojedynkiem ligowym z Legią Warszawa, który zostanie rozegrany za dziesięć dni. Trener Michał Probierz zdecydował się na wystawienie jedenastki niemalże optymalnej, a w drugiej połowie dokonał zaledwie dwóch zmian.

Rozgrywane w Bakovci spotkanie Żółto-Czerwoni mogli rozpocząć bardzo dobrze. Już w szóstej minucie gry w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Fiodor Cernych, ale nie zdołał wygrać tego pojedynku. W kolejnych minutach mecz był bardzo wyrównany i toczył się w nie najlepszych warunkach atmosferycznych – padał rzęsisty deszcz oraz grzmiało.

W 33. minucie spotkania dobrą interwencją po strzale jednego z rywali popisał się Marian Kelemen, a w końcówce pierwszej części gry ponownie to Jagiellończycy byli zdecydowanie bliżej wyjścia na prowadzenie. Sytuacji stuprocentowej nie wykorzystał Rafał Grzyb, którego strzał obronił bramkarz Oleksandriji, a tuż przed przerwą ukraiński golkiper poradził sobie także z uderzeniem głową Ivana Runje.

Druga połowa rozpoczęła się bardzo spokojnie. Obie drużyny nie bardzo potrafiły zagrozić bramce przeciwnika. Strzał z dystansu Rafała Grzyba poszybował ponad poprzeczką, a odpowiedź jednego z Ukraińców minęła bramkę Mariana Kelemena.

Po godzinie gry na boisku zameldował się testowany napastnik Darko Bodul, który dosłownie kilka minut później po bardzo dobrym prostopadłym podaniu Konstantina Vassiljeva uderzył minimalnie obok słupka bramki Oleksandriji. W kolejnych minutach uderzenie Vassiljeva z dystansu również było niecelne, a dwa kombinacyjnie rozegrane rzuty wolne nie przyniosły niebezpieczeństwa pod bramką rywala.

Na kwadrans przed końcem pojedynku swojej dobrej szansy na objęcie prowadzenia nie wykorzystali piłkarze z Oleksandriji, a końcówka meczu ponownie należała do Jagi, która zdołała strzelić zwycięskiego gola. W 83. minucie spotkania dośrodkowanie Konstantina Vassiljeva z rzutu rożnego wykorzystał Ivan Runje, który głową pokonał bramkarza rywali.

Dosłownie dwie minuty później wynik mógł podwyższyć Fiodor Cernych, którego bardzo ładny strzał poszybował tuż nad okienkiem bramki przeciwnika. Ostatecznie rezultat już nie uległ zmianie i Jagiellonia pokonała szósty zespół ligi ukraińskiej poprzedniego sezonu FK Oleksandrija 1:0. Po kolacji Żółto-Czerwoni udadzą się już w podróż powrotną do Białegostoku, a w sobotę rozegrają jeszcze jeden mecz sparingowy. W trakcie Pikniku z Jagą w Sokółce ich rywalem będzie białoruskie Dynamo Brześć.

Jagiellonia Białystok – FK Oleksandrija (Ukraina) 1:0 (0:0)

Bramka: Runje 83’

Jagiellonia: Kelemen - Burliga, Runje, Guti, Straus - Frankowski, Grzyb, Romanczuk (76’ Szymański), Mackiewicz (60’ Bodul) - Vassiljev - Cernych.