09 07.16 16:14

Zwycięstwo na zakończenie przygotowań

Jagiellonia Białystok pokonała białoruskie Dynamo Brześć 1:0 w meczu sparingowym rozegranym w Sokółce. Jedynego gola dla Żółto-Czerwonych, dla których był to ostatni sparing przed rozpoczęciem sezonu ligowego, strzelił już w trzeciej minucie gry Maciej Górski.

Choć Żółto-Czerwoni w sobotnim spotkaniu zagrali w składzie dalekim od optymalnego, to od pierwszego gwizdka sędziego spisywali się naprawdę dobrze. W drugiej minucie gry w polu karnym rywala zablokowany został Kacper Falon, a już kilkadziesiąt sekund później Jagiellończycy wyszli na prowadzenie. Akcję efektownym dryblingiem rozpoczął Damian Szymański, po czym z lewego skrzydła Kacper Falon idealnie dośrodkował na głowę Macieja Górskiego, a ten bez trudu trafił do siatki.

Białorusini próbowali chwilę później odpowiedzieć za sprawą Dmitriego Giermana, którego płaski strzał z dystansu odbił Damian Węglarz. W kolejnych minutach dominacja Jagiellończyków jednak nie podlegała dyskusji. Brakowało jednak dokładności przy strzałach na bramkę przeciwnika. Próbowali Kacper Falon, Maciej Górski, Paweł Olszewski oraz Damian Szymański, ale wszyscy uderzali ponad poprzeczką. Gości stać było tylko na jedną składną akcję, po której prosto w ręce Węglarza uderzył Gierman i do przerwy Jagiellonia absolutnie zasłużenie prowadziła z Dynamem 1:0.

Po zmianie stron widowisko było już zdecydowanie bardziej wyrównane. Po stronie Jagiellonii zza pola karnego szczęścia próbowali Marek Wasiluk i Damian Szymański, a w odpowiedzi goście mieli znakomitą sytuację, w której płaskie uderzenie Diemieszki dobrze obronił Damian Węglarz.

W 65. minucie gry trener Probierz zdecydował się aż na sześć zmian, wprowadzając między innymi na boisko Dmytro Chomczenowskiego, dla którego był to pierwszy mecz w żółto-czerwonej koszulce naszej drużyny. Ledwie pięć minut później Ukrainiec mógł zaliczyć asystę, ale po jego dośrodkowaniu w polu karnym zablokowany został Fiodor Cernych. Po drugiej stronie wykazać musiał się Luka Gugeszaszwili, który po własnym złym wybiciu wygrał pojedynek z jednym z rywali.

W końcówce spotkania do wyrównania próbowali doprowadzić Białorusini, ale piłkarzom Dynama z trudem przychodziło tworzenie składnych akcji i groźnych sytuacji pod bramką Jagiellonii. Dzięki temu Żółto-Czerwoni ostatecznie pokonali Dynamo Brześć 1:0 i zwycięstwem zakończyli swój okres przygotowawczy. Teraz przed Żółto-Czerwonymi pozostało już tylko ‘końcowe odliczanie’ do inauguracji nowego sezonu Ekstraklasy – w sobotę piłkarze Michała Probierza zmierzą się na wyjeździe z Legią Warszawa.

Jagiellonia Białystok - Dynamo Brześć (Białoruś) 1:0 (1:0)

Bramka: Górski 3'

Jagiellonia: Węglarz (65’ Gugeszaszwili) – Sołowiej (80’ Asatiani), Szymonowicz, Wasiluk, Tomasik (65’ Straus) – Góralski (65’ Romanczuk), Szymański – Olszewski (65’ Frankowski), Falon (65’ Cernych), Łupiński (65’ Chomczenowski) - Górski.

Dynamo (skład wyjściowy): Kużal, Nazarienko, Tymaniuk, Aramia, Tatarewicz, Koniewiega, Gierman, Pobudziej, Czyż, Wasiluk, Diemieszko.

Żółte kartki: Diemieszko, Koniewiega (Dynamo)

Sędzia: Paweł Swajda (Białystok)