14 09.16 14:41
Nowszy wpis Starszy wpis

Patryk Klimala zgłoszony do rozgrywek Lotto Ekstraklasy

W środę napastnik Jagiellonii - Patryk Klimala - został zgłoszony do rozgrywek Lotto Ekstraklasy. 18-latek otrzymał numer 27.

Klimala zasilił Jagiellonię na początku nowego sezonu. Zwrócił na siebie uwagę znakomitą skutecznością w rozgrywkach CLJ. Po pięciu spotkaniach ma na koncie 12 goli. Od kilku dni trenuje z pierwszym zespołem. Jego zgłoszenie do rozgrywek Lotto Ekstraklasy oznacza, że wkrótce może zadebiutować na najwyższym poziomie ligowym.

- Pierwszy trening z "dorosłą" Jagiellonią był dla mnie nowym doświadczeniem, ponieważ nie miałem wcześniej styczności z piłką seniorską na tak wysokim poziomie. Oczywiście podczas debiutu stres był, w efekcie nie poszło mi najlepiej. Dopiero po rozmowie ze starszymi kolegami uświadomiłem sobie, że trzeba pracować, a nie denerwować się. Przychodząc na kolejne treningi czułem się bardziej swobodnie, chociaż wiem jak wiele pracy jeszcze mnie czeka. Do tego zgłoszenia podchodzę ze spokojem, ponieważ to jeszcze nic nie oznacza. Teraz muszę wykonać kolejny krok, czyli debiut w Ekstraklasie! - powiedział Patryk Klimala.