02 01.17 23:16
Nowszy wpis Starszy wpis

Co nas czeka w styczniu?

Nadejście nowego roku oznacza, że piłkarzom Jagiellonii Białystok powoli kończą się urlopy przed rozpoczęciem przygotowań do rundy wiosennej. Oto wszystko to, co nas czeka w tym miesiącu z udziałem Żółto-Czerwonych.

Dla części drużyny Michała Probierza zimowy okres przygotowawczy rozpocznie się już w środę 4 stycznia. Wtedy bowiem pierwsza grupa zawodników będzie miała tradycyjne badania przed rozpoczęciem przygotowań. Wizyty u klubowego lekarza, doktora Koryszewskiego, podzielono na trzy części, które zostaną przeprowadzone w dniach 4, 5 oraz 9 stycznia.

Również w poniedziałek, podczas gdy ostatnia grupa piłkarzy będzie na badaniach, reszta zawodników odbędzie już pierwszy trening pod okiem sztabu szkoleniowego. Żółto-Czerwoni w Białymstoku będą trenować tylko przez tydzień, który zakończą sparingiem z Wigrami Suwałki, zaplanowanym na sobotę 14 stycznia.

Już następnego dnia drużyna uda się na trzytygodniowe zgrupowanie do Turcji, gdzie przebywać będzie aż do 5 lutego. W styczniu Żółto-Czerwoni rozegrają pięć z sześciu zaplanowanych na obozie sparingów, a wśród ich rywali można znaleźć uczestnika fazy grupowej Ligi Mistrzów, bułgarski Ludogorec Razgrad, czy też przedstawicieli silnych europejskich lig: tureckiej (Alanyaspor) oraz rosyjskiej (Terek Grozny).

Oto plan pierwszej drużyny Jagiellonii Białystok w styczniu:

4, 5 oraz 9 stycznia – badania medyczne
9 stycznia – pierwszy trening
14 stycznia – sparing z Wigrami Suwałki (boisko boczne Stadionu Miejskiego)

15 stycznia – wylot na zgrupowanie do Turcji, początek zgrupowania

18 stycznia – sparing z CSM Politehnica Iasi (Rumunia)
21 stycznia – sparing z Ludogorcem Razgrad (Bułgaria)
24 stycznia – sparing z Alanyasporem (Turcja)
28 stycznia – sparing z Dinamem Tbilisi (Gruzja)
31 stycznia – sparing z Terekiem Grozny (Rosja)