10 01.17 09:35
Nowszy wpis Starszy wpis

Pierwszy trening już za nimi, czyli w prasie o Jadze

We wtorkowym przeglądzie prasy na pierwszy plan wysuwa się pierwszy w 2017 roku trening oraz wypowiedź trenera Probierza, który odniósł się do ewentualnych wzmocnień.

Kurier Poranny
Już po pierwszym treningu. - Pierwszy w tym roku trening podopiecznych Michała Probierza odbył się na boisku ze sztuczną nawierzchnią stadionu miejskiego. – Aura trochę pomogła, bo nie ma dużych mrozów – mówi Probierz. – Wydawało się, że będziemy mieli z tym problem, ale mamy fajną pogodę. Szkoleniowiec żółto–czerwonych w poniedziałek miał do dyspozycji 15 piłkarzy. Część kadry jeszcze przechodziła badania lekarskie i wszyscy mają spotkać się na zajęciach we wtorek. W gronie trenujących była dwójka testowanych. To 24–letni Aleksandar Damcevski z Macedonii. Mierzący 193 cm obrońca występował ostatnio w kazachskim FK Atyrau, a także zaliczył trzy występy w kadrze swego kraju. Drugi to 23–letni Francuz Smain Khoaali, o którym niewiele jest wiadomości.

Kto do Jagi? - O tym, czy Jagiellonię wzmocnią w zimowym okienku transferowym inni piłkarze, na razie nic nie wiadomo. Szkoleniowiec przyznał, że czynione są starania, ale o efektach nie chciał za bardzo mówić. - Chętnych do gry u nas nie brakuje, tylko trzeba im płacić. Paradoksalnie, nasze miejsce w tabeli nam nie pomaga, bo wszyscy myślą, że skoro jesteśmy liderem, to stać nas, by płacić więcej niż Legia. Czasami to tak wygląda, jakbyśmy to my grali w Lidze Mistrzów, a nie oni, bo takie są oczekiwania - przyznaje Probierz. - Na pewno bazujemy na tym, że trzeba będzie solidnie się przygotować, a może jeszcze zrobimy jakieś transfery. Zobaczymy - ucina trener.

Gazeta Wyborcza
Probierz wskazuje na Lechię. - Na głównego kandydata do mistrzostwa wyrasta Lechia Gdańsk - mówi Michał Probierz, trener Jagiellonii. Białostoczanie zimową przerwę w rozgrywkach spędzają na pierwszej pozycji w tabeli. Przed zimową przerwą w rozgrywkach Jagiellonia i Lechia zdobyły po 39 punkt?w. Białostoczanie są na pierwszej pozycji w tabeli, gdyż mają lepszy bilans bramkowy. Drużyny te zmierzą się w pierwszej wiosennej kolejce w lidze.