11 01.17 13:56
Nowszy wpis Starszy wpis

Węglarz przedłużył kontrakt z Jagą

Damian Węglarz, 20-letni bramkarz Jagiellonii Białystok, przedłużył obowiązującą go z Żółto-Czerwonymi umowę do czerwca 2019 roku. Poprzedni kontrakt wygasał w czerwcu 2017 roku.

- Na pewno jestem bardzo zadowolony z przedłużenia umowy. Stabilizacja jest bardzo potrzebna do rozwoju każdemu zawodnikowi. Mam tutaj wspaniałe warunki do dalszej pracy i nauki. Trafiła mi się fajna okazja i jestem bardzo wdzięczny za to, że uwierzono we mnie - przekonuje młody golkiper Jagi.

- Rozmawiałem wcześniej z trenerem. Wczoraj też się spotkaliśmy, ale nie będę zdradzał szczegółów. Trenerzy powiedzieli, co o mnie sądzą i jak widzą moją rolę w zespole. Jestem zadowolony z tego, co usłyszałem i z tego, że nadal będę mógł być częścią tego projektu - dodaje Damian.

W rundzie jesiennej niekwestionowanym pierwszym wyborem trenerów do gry w bramce Jagiellonii był doświadczony Marian Kelemen. Rywalizacja o pozycję z takim zawodnikiem, będącym dodatkowo w wysokiej formie jest niezwykle ciężka, ale też motywująca. - Każdy chce grać. Ja, Marian oraz reszta chłopaków, każdy z nas walczy na treningu o to, by otrzymać szansę gry. Przychodząc do Jagiellonii liczyłem się z tym, że konkurencja będzie ogromna, a Marian jest wysokiej klasy specjalistą w swoim fachu. Każdy z nas pracując ze sobą i trenerami stale się rozwija, nawet Marian. Pokazują to nasze wyniki i jego gra. Mogę się od niego wiele nauczyć i starać wyciągać jak najwięcej, bo to w przyszłości na pewno zaprocentuje - wyjaśnia Węglarz.

Rywalizacja rywalizacją, ale każdemu do rozwoju niezbędne są kolejne minuty spędzone na boisku. Jesienią Damian nie miał zbyt wielu okazji, ale liczy na to, że jak wszyscy jego koledzy sprawdzi swoją dyspozycję w nadchodzących sparingach. - Zaczęliśmy okres przygotowawczy. Przed nami kilka sparingów. Każdy na pewno dostanie swoją szansę. Trzeba ciężko pracować i być gotowym na to by w każdej chwili wejść do bramki i być gotowym pomóc zespołowi. Trzeba wykorzystać swoją szansę - mówi bramkarz Jagiellonii.

- Cele i marzenia motywują do dalszej pracy. Muszę też spełnić obietnicę daną swojej rodzinie. To mnie motywuje szczególnie – zakończył, nie chcąc zdradzić szczegółów, Damian Węglarz.