26 01.17 10:45
Nowszy wpis Starszy wpis

Ziggy Gordon nowym piłkarzem Jagiellonii!

Jagiellonia Białystok dokonała drugiego zimowego wzmocnienia. Nowym zawodnikiem Żółto-Czerwonych został w czwartek 23-letni szkocki obrońca Ziggy Gordon, który podpisał z naszym klubem półroczny kontrakt z opcją przedłużenia na kolejne trzy lata.

Urodzony 23 kwietnia 1993 roku Zygmunt „Ziggy” Ian Gordon jest prawym obrońcą, który może występować również na środku oraz na lewej stronie defensywy. Nowy nabytek Jagiellonii mierzy 180 centymetrów wzrostu i ma polskie korzenie, aczkolwiek w przeszłości reprezentował barwy młodzieżowej reprezentacji Szkocji.

Gordon całą dotychczasową karierę spędził w Szkocji. Od dziecka związany był z klubem Hamilton Academical FC, którego barwy reprezentował aż do zakończenia sezonu 2015/16. Debiut w Premier League zaliczył już jako siedemnastolatek, w pierwszym składzie swojej macierzystej drużyny zaczął grać regularnie już w wieku 19 lat, wywalczając z nią awans do szkockiej Premier League w 2014 roku. W najwyższej klasie rozgrywkowej Ziggy grał również bardzo regularnie, a dowodem tego jest ostatni sezon 2015/16, w którym rozegrał komplet pojedynków od pierwszej do ostatniej minuty. Łącznie w barwach Hamilton Academical nowy obrońca Jagiellonii zaliczył 160 oficjalnych występów, w których strzelił 5 goli.

Przed rozpoczęciem obecnych rozgrywek Gordon zdecydował się na przenosiny do zespołu Partick Thistle, gdzie rozegrał 19 meczów oficjalnych, zaliczając przy tym jedną asystę. Teraz 23-latek będzie miał za zadanie wzmocnić jagiellońską defensywę, zwiększając rywalizację na jej prawej stronie, gdzie w rundzie jesiennej występowali Łukasz Burliga oraz Rafał Grzyb.

Ziggy, witamy w Jagiellonii i życzymy jak najwięcej udanych występów w żółto-czerwonych barwach!