03 02.17 15:45
Nowszy wpis Starszy wpis

Probierz: Można wyciągnąć wiele pozytywów

- To na pewno był ważny sparing, bo zależało nam, aby na zakończenie obozu wszyscy zawodnicy poczuli meczowe obciążenia. Z tego meczu można wyciągnąć wiele pozytywów – mówił po zwycięstwie nad Wereją Stara Zagora (1:0) trener Jagiellonii Białystok, Michał Probierz.

- Ważne, że w tym spotkaniu nic złego się nie wydarzyło. Zmierzyliśmy się z bardzo dobrym przeciwnikiem, który w kilku momentach potrafił naprawdę dobrze pograć w piłkę. Ci młodzi zawodnicy mogli poczuć, jak to jest mierzyć się z zespołem z jakiejś ekstraklasy. Taki Dawid Polkowski po raz pierwszy miał okazję zmierzyć się z taką drużyną, grając cały mecz. Pracowaliśmy nad wieloma elementami. Widać było, że przy zmianach w składzie trzeba to jeszcze w jakiś sposób wprowadzać, ale z pewnością zanotowaliśmy dużo pozytywów – opowiadał szkoleniowiec Żółto-Czerwonych, który był zadowolony z kolejnego spotkania zagranego na „zero z tyłu”.

- Oby tak było przez cały czas. Są to zawodnicy, którzy ze sobą rywalizują i po to są takie mecze. Każdy wciąż walczy o miejsce w składzie, bo składu na Lechię jeszcze nie ma. Każdy z nich wciąż ma szanse – tłumaczył Probierz, który mógł być również usatysfakcjonowany z postawy w ofensywie swoich piłkarzy.

- Sytuacji mieliśmy naprawdę dużo i wielu z nich nie wykorzystaliśmy. Trzeba też przyznać, że obaj bramkarze kilka strzałów wybronili, więc to był naprawdę ciekawy i wyrównany mecz – zakończył trener Jagi.