03 02.17 15:46
Nowszy wpis Starszy wpis

Świderski: Każdy wciąż walczy o miejsce w składzie

- Na pewno było to ważne spotkanie dla nas, bo każdy z nas wciąż walczy o miejsce w składzie na pierwszy mecz ligowy z Lechią. Myślę, że wygrana może nas cieszyć, bo to był prawdopodobnie ostatni sparing tej grupy zawodników w Turcji. Niektórzy z nas pewnie wywalczyli sobie tym występem miejsce w osiemnastce meczowej na spotkanie ligowe, więc był to ważny sparing i zobaczymy, co będzie dalej – mówił po zwycięstwie nad Wereją Stara Zagora napastnik Jagiellonii, Karol Świderski.

Popularny Świder strzelił w tym spotkaniu jedynego gola dla Żółto-Czerwonych, zapewniając im w 84. minucie zwycięstwo nad dziewiątym zespołem ligi bułgarskiej. - Każdy walczy, każdy chce się pokazać. Mi się udało strzelić dwie bramki w ostatnich dwóch meczach i na pewno, tak jak każdy, chciałbym zagrać w tym pierwszym spotkaniu z Lechią. Walczyłem, robiłem, co mogłem, aby wywalczyć sobie to miejsce w składzie i zobaczymy, jak to będzie wyglądało w pierwszej kolejce – zaznaczał młodzieżowy reprezentant Polski, który w dobrym stylu kończy zimowe zgrupowanie, zdobywając dwa gole w dwóch ostatnich sparingach Jagi.

- To z pewnością może cieszyć, bo teraz sporo rozegrałem spotkań w lidze na pozycji napastnika i tych bramek trochę brakowało. Dlatego te gole cieszą, bo robię wszystko, aby wykorzystywać jak najwięcej swoich sytuacji. Ćwiczę to zarówno na treningach, jak i po nich, aby to doskonalić, dlatego cieszę się, że zaczęło to odpowiednio funkcjonować. Wierzę, że podobnie będzie w lidze – tłumaczył Świderski, który przyznał, że Wereja była trudnym rywalem dla Jagiellończyków.

- Spodziewaliśmy, że będzie ciężko. Był to bardzo dobry zespół, który zawiesił nam wysoko poprzeczkę. Mecz był dość wyrównany, a sytuacje były z obu stron, ale to nam udało się strzelić bramkę i zwyciężyć – zakończył Świder.