16 02.17 20:04
Nowszy wpis Starszy wpis

Probierz: Dużo improwizujemy

        - Każdy mecz jest trudny. Nie można kategoryzować spotkań ligowych na łatwe i trudne. Nie ma też znaczenia, gdzie gramy, bo kilka spotkań u siebie też jesienią przegraliśmy. Na pewno nie tak planowaliśmy zacząć na wiosnę, dlatego jutro liczyć się będą tylko trzy punkty – mówi przed spotkaniem z Górnikiem Łęczna trener Jagiellonii Białystok, Michał Probierz.

Przed spotkaniem w Gdańsku Żółto-Czerwoni w poszukiwaniu boisk do trenowania udali się na minizgrupowanie do Uniejowa. Teraz mimo, iż pogoda diametralnie się nie poprawiła, zespół został na miejscu. - Na pewno zawodnikom dużo dało to, że zostaliśmy w Białymstoku. Nie pojechaliśmy na żadne zgrupowanie, dzięki czemu każdy z nich mógł spędzić więcej czasu w domu z rodziną. Wszyscy mówią, że przebywamy cały czas na jednym długim zgrupowaniu, a wynika to z prostej rzeczy - tutaj po prostu nie mamy warunków, żeby się odpowiednio przygotować. Wiem, że najlepiej jest o tym mówić, ale ci, którzy tego nie doświadczyli, nie znają naszych problemów. Dużo improwizujemy, ale nie mamy innej możliwości – ocenia warunki treningowe na Podlasiu trener Jagi.

Ostatni mecz dostarczył sztabowi szkoleniowemu Żółto-Czerwonych sporo materiału do analizy. Czy wyciągnięte wnioski pozwolą na zwycięstwo już w najbliższym meczu? - Każdy mecz daje nam dużo materiału do analizy. Nie ma jednak dwóch takich samych spotkań i nie zawsze gra się z tak silnym rywalem, jak Lechia, która obecnie posiada najsilniejszy kadrowo zespół w całej lidze. Nie lekceważmy Łęcznej. Mają w swoich szeregach wielu doświadczonych piłkarzy, dlatego musimy być bardzo skoncentrowani na zadaniu, które nas czeka. Musimy zdobywać jak najwięcej punktów przed własną publicznością i dobrze przygotowywać się do kolejnych spotkań – przekonuje szkoleniowiec Jagiellończyków.

Górnik Łęczna z powodu niesprzyjającej do gry w piłkę pogody nie zagrał w poprzedniej kolejce. Wnioski o piątkowym rywalu Jagi można więc wyciągać jedynie na podstawie wyników w sparingach, a te są bardzo dobre. - Za sparingi nie daje się punktów. Na pewno możemy spodziewać się zmian w grze Górnika. Trener Smuda znany jest z dobrej pracy ze swoimi drużynami. Jest jednym z najbardziej utytułowanych trenerów. Ludzie często go nie doceniają czy wręcz lekceważą, ale swoje w piłce osiągnął. Żeby osiągnąć jego poziom trzeba wiele pracy. Na pewno będzie starał się wykorzystać swoje doświadczenie w piątkowy wieczór, stąd nastawimy się na ciężki pojedynek – zapowiada trener Michał Probierz.