17 02.17 09:58
Nowszy wpis Starszy wpis

Jagiellonia na Krywlanach gotowa do startu

Jagiellonia Białystok wygrała przetarg na 30-letnią dzierżawę 4,5-hektarowej działki na Krywlanach z przeznaczeniem na budowę boisk piłkarskich. O tym czy te powstaną, zdecyduje jednak Urząd Lotnictwa Cywilnego.

Wszystko dlatego, że nieruchomość znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie białostockiego lotniska. To powoduje, że na tym terenie obowiązują różne ograniczenia, głównie te dotyczące wysokości zabudowy. Np. w strefie startów i lądowań samolotów nie można wznosić obiektów wyższych niż 2 metry. W innych obszarach te ograniczenia dochodzą do 7 metrów. To wyklucza np. budowę boiska krytego (w najwyższym punkcie ma 10 metrów wysokości), czy profesjonalnego systemy oświetlenia boisk (maszty z jupiterami mierzą po 20 metrów).

- Z naszych wstępnych planów wynika, że na tym terenie można zlokalizować trzy pełnowymiarowe boiska piłkarskie oraz kilka mniejszych. Decydująca dla przyszłości tego projektu będzie jednak opinia Urzędu Lotnictwa Cywilnego - informuje Agnieszka Syczewska, wiceprezes zarządu klubu.

Z powodu prawnych ograniczeń klub nie mógł przed przetargiem wystąpić do ULC z pytaniem, czy budowa ośrodka treningowego w tym miejscu w ogóle jest możliwa.

Zarządcy Jagiellonii są jednak bardzo zdeterminowani i chcą w tym miejscu stworzyć bazę treningową dla piłkarzy z Białostockiej Szkółki Piłkarskiej. Prócz boisk ma tu też powstać budynek klubowy z szatniami. Koszt całej inwestycji to kilka milionów złotych, a szybkość realizacji w głównej mierze zależy od terminów uzyskania potrzebnych zezwoleń. Klubowi bardzo zależy, by pierwsze boiska powstały już w tym roku.

Nieruchomość na Krywlanach nie zaspakaja w pełni potrzeb treningowych klubu. Ten nadal poszukuje nieruchomości, na których mógłby zbudować boiska treningowe.