18 02.17 13:45

Pewna wygrana w sparingu w Zambrowie

Piłkarze Jagiellonii Białystok wygrali z Olimpią Zambrów 2:0 w meczu sparingowym rozegranym w sobotę w Zambrowie. Oba gole dla Żółto-Czerwonych strzelił Dawid Szymonowicz.

W starciu z drugoligowcem wystąpili zawodnicy, którzy nie grali lub weszli z ławki rezerwowych w piątkowym spotkaniu z Górnikiem Łęczna. Od początku pojedynku piłkarze Michała Probierza mieli na placu gry zdecydowaną przewagę. Już w trzeciej minucie dobrej sytuacji do strzelenia gola nie wykorzystał Przemysław Mystkowski, a chwilę później z rzutu wolnego nieznacznie pomylił się Marek Wasiluk.

W 11. minucie Żółto-Czerwoni wyszli już na prowadzenie, gdy po niepewnym piąstkowaniu bramkarza Olimpii do siatki strzałem głową z 20 metrów trafił Dawid Szymonowicz. Mimo strzelenia gola nasi zawodnicy nie odpuszczali i dążyli do zdobycia kolejnych bramek. Golkiper gospodarzy musiał radzić sobie ze strzałem głową Marka Wasiluka, uderzeniem z dystansu Rafała Grzyba czy też próbą z 16 metrów Emila Łupińskiego.

Gospodarze pierwszą składną akcję zakończoną strzałem przeprowadzili w 30. minucie, kiedy to po kontrataku z dystansu niecelnie uderzył wypożyczony z Jagiellonii Kacper Falon. Osiem minut później z kolei było już 2:0 dla Jagi. Tym razem w słupek z rzutu wolnego uderzył Marek Wasiluk, a do bezpańskiej piłki ponownie dopadł Dawid Szymonowicz i umieścił ją w bramce rywali. Dzięki temu na przerwę Żółto-Czerwoni schodzili z dwubramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron obraz gry się znacząco nie zmienił, bowiem wciąż wyraźną przewagę miała Jagiellonia. Swoje szanse mieli Przemysław Mystkowski, Marek Wasiluk oraz Damian Toczydłowski, ale wynik nie ulegał zmianie. Z czasem na boisku pojawiało się kolejni zawodnicy z rocznika 1998 – oprócz Toczydłowskiego, który wszedł w przerwie, meldowali się Mateusz Prolejko, Artur Renkowski oraz Rafał Kiczuk.

Gospodarze próbowali wykorzystać ten fakt i od czasu do czasu starali się zagrozić bramce Damiana Węglarza. Bez skutku, bowiem bramkarz Jagiellonii ani razu nie został zmuszony do poważnej interwencji. Groźnie było za to pod drugą bramką, gdy na kwadrans przed końcem z powietrza uderzył Dawid Polkowski, ale golkiper Olimpii zdołał odbić piłkę, przez co mecz zakończył się wygraną Jagiellonii 2:0.