20 04.17 20:30
Nowszy wpis Starszy wpis

Żółta kartka Gordona anulowana

Komisja Ligi zadecydowała, że żółta kartka, którą Ziggy Gordon obejrzał w ostatnim meczu z Cracovią, nie będzie się wliczała do rejestru napomnień. W rzeczywistości oznacza to anulowanie kary naszego obrońcy wymierzonej przez sędziego Krzysztofa Jakubika.

Przypomnijmy, Ziggy Gordon został ukarany przez arbitra Jakubika za domniemany faul na Tomaszu Brzyskim w 59. minucie gry. Powtórki telewizyjne jednak udowodniły, że sędzia z Siedlec zdecydowanie się pomylił, bowiem to nasz zawodnik był faulowany przez swojego rywala. Komisja Ligi zgodziła się z tym stanowiskiem Klubu. Oznacza to, że niespełna 24-letni obrońca ma na swoim koncie dwie, a nie trzy żółte kartki.

Oto oficjalny komunikat Komisji Ligi z 20 kwietnia:

"W związku z zachowaniem kibiców gospodarzy podczas meczu Lechia Gdańsk – Arka Gdynia w 29. kolejce LOTTO Ekstraklasy, na klub z Gdańska nałożono karę finansową w wysokości 40 tysięcy złotych.

W związku z zachowaniem kibiców obu drużyn podczas meczu Wisła Płock – Lech Poznań w 29. kolejce LOTTO Ekstraklasy, na oba kluby nałożono następujące kary: na klub z Płocka karę finansową w wysokości 3 tysięcy złotych, a na klub z Poznania karę finansową w wysokości 10 tysięcy złotych oraz karę zakazu organizacji wyjazdu grupy kibiców na najbliższy mecz wyjazdowy z Wisłą Płock w LOTTO Ekstraklasie.

Jednocześnie Lechowi Poznań odwieszono karę zakazu wyjazdowego na mecz z Pogonią Szczecin w LOTTO Ekstraklasie.

Po zapoznaniu się z opinią Kolegium Sędziów PZPN oraz zapisem wideo postanowiono uznać protest klubu Jagiellonia Białystok dotyczący żółtej kartki dla zawodnika Zygmunta Gordona z meczu Jagiellonia – Cracovia w 29. kolejce. Na podstawie zebranego materiału dowodowego (potwierdzonego przez Kolegium Sędziów PZPN) Komisja Ligi uznała, że zawodnik nie dopuścił się faulu i postanowiła nie zaliczać Gordonowi żółtej kartki do rejestru napomnień.

Poniżej dokładny przepis Regulaminu Dyscyplinarnego Polskiego Związku Piłki Nożnej:

16.5. Protesty przeciwko napomnieniom i wykluczeniom z boiska mogą zostać uwzględnione, jeżeli przy udzielaniu żółtych i czerwonych kartek rażąco naruszono przepisy gry w piłkę nożną, co zostało potwierdzone przez właściwy organ sędziowski PZPN. W szczególności dotyczy to sytuacji, gdy sędzia udzielił napomnienia (żółta kartka) lub wykluczył z gry (czerwona kartka) niewłaściwego zawodnika."