21 04.17 08:44
Nowszy wpis Starszy wpis

W Gliwicach bronimy lidera!

W sobotę piłkarze Jagiellonii rozegrają ostatni mecz w zasadniczej części sezonu. Piłkarze Michała Probierza udadzą się do Gliwic, gdzie zagrają z Piastem. "Żółto-Czerwoni" o godzinie 18:00 rozpoczną batalię o utrzymanie pozycji lidera.

Przed starciem na stadionie przy Okrzei jest kilka znaków zapytania. Nie wiadomo, czy nasz szkoleniowiec będzie mógł skorzystać z Kosty Vassiljeva i Przemysława Frankowskiego. Pierwszy wypadł ze składu podczas potyczki z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza, a drugi doznał urazu w ostatnim meczu z Cracovią. Pewna jest nieobecność Piotra Tomasika, który musi odpokutować karę za czwartą żółtą kartkę. Na szczęście do składu po przymusowej pauzie wraca Guti.

– To akurat normalna rzecz. Im dalej w sezon tym staje się to coraz bardziej widoczne. Wszystko się kumuluje. Mamy w zespole jednak zawodników, którzy w każdej chwili mogą wskoczyć do składu i zastąpić pauzujących. Absencja jednego jest szansą dla drugiego zawodnika. Wielokrotnie już powtarzałem, że potrzebuję wszystkich zawodników. By wszyscy byli cały czas skoncentrowani na swojej pracy, bo nigdy nie wiadomo, kiedy przyjdzie ich szansa. To jest ten czas, kiedy musimy być bardzo skoncentrowani - mówi przed tym spotkaniem trener Michał Probierz. 

Stawka sobotniego meczu jest bardzo duża. Jagiellonia broni bowiem pozycji lidera. Teoretycznie nasza drużyna może spaść nawet na 3. miejsce. Aby tak się nie stało podopieczni Michała Probierza muszą wygrać z aktualnym jeszcze wicemistrzem Polski.

- Cel jest jasny. Do Gliwic jedziemy po zwycięstwo. Chcemy utrzymać pierwsze miejsce w tabeli i w dobrych nastrojach przystąpić do pozostałych siedmiu kolejek - dodaje szkoleniowiec Jagi.

Przed tygodniem Jagiellonia nieco zawiodła tracąc dwa punkty z Cracovią. Nasz rywal zagrał jednak bardzo dobrze w defensywie i nie pozwolił na wiele Jadze, a punkt "Pasom" uratował Grzegorz Sandomierski, popisując się dwiema kapitalnymi interwencjami po uderzeniach Fiodora Cernycha i Piotra Tomasika.

W ostatnich latach obiekt Piasta nie należał do najgościnniejszych dla Jagiellonii. Dość napisać, że w ostatnich latach "Żółto-Czerwoni" triumfowali tam tylko raz, w niezapomnianym dla nas sezonie 2014/15, kiedy to zwyciężyli 2:0 po golach Maćka Gajosa oraz Patryka Tuszyńskiego.

W listopadzie Jagiellonia triumfowała przy Słonecznej w meczu z Piastem 2:0. Bohaterami spotkania zostali Przemek Frankowski oraz Taras Romanczuk, którzy strzelali gole i dali nam bezcenne trzy punkty. Tabela sugeruje, że w Gliwicach Jaga powinna gładko zwyciężyć, ale gospodarze na pewno postawią trudne warunki ekipie lidera Lotto Ekstraklasy.

Piast w rundzie wiosennej broni się przed spadkiem. "Niebiesko-Czerwoni" z dorobkiem 30 punktów zajmują w ligowej tabeli trzynaste miejsce. W wyniku różnych perturbacji w Gliwicach wiosną już po raz trzeci doszło do zmiany szkoleniowca, a tym, który ma uratować Ekstraklasę dla Piasta, jest Dariusz Wdowczyk. Pod jego wodzą gliwiczanie zdobyli w sześciu meczach osiem punktów, choć przed tygodniem w słabym stylu ulegli Bruk-Betowi Termalice Nieciecza 0:1. W zespole z Górnego Śląska występuje wypożyczony z Jagiellonii napastnik Łukasz Sekulski.

Jakim wynikiem zakończy się mecz w Gliwicach? Jagiellonia.pl przeprowadzi relację live z tego wydarzenia. Startujemy w sobotę o 18:00!