21 04.17 11:58
Nowszy wpis Starszy wpis

Cernych: Musimy udowodnić, że jesteśmy lepszą drużyną

- Każdy chce zająć pierwsze miejsce po rundzie zasadniczej. Potrzebujemy do tego zwycięstwa w Gliwicach. Przez cały tydzień pracowaliśmy nad tym, aby się do tego meczu przygotować i pojedziemy tam po trzy punkty – przekonuje przed meczem z Piastem Gliwice Fiodor Cernych.

Litewski skrzydłowy Jagi spodziewa się na Górnym Śląsku trudnej przeprawy. - Wszyscy wiemy, że Piast Gliwice to dobry zespół. W poprzednim sezonie ta drużyna zajęła w Ekstraklasie drugie miejsce. W tym roku im coś nie idzie, ale wielu zawodników z tamtego zespołu jednak zostało. Wiemy, że są to dobrzy piłkarze, ale wiemy też, na co nas stać. Musimy udowodnić, że w tym roku jesteśmy lepszą drużyną i wygrać ten mecz – tłumaczył kapitan reprezentacji Litwy, który nie zamierza kalkulować temacie terminarza rundy finałowej, który zależy od pozycji drużyny w ligowej tabeli po rundzie zasadniczej.

- Wiemy, jak to będzie wyglądać, ale większej uwagi na to nie zwracamy. Najlepiej jest zająć pierwsze miejsce, bowiem wtedy z dwoma najgroźniejszymi rywalami gra się u siebie i powinno być łatwiej. Oczywiście, że z takimi drużynami jak Legia i Lech gra się lepiej na swoim stadionie, bo nasi kibice są wtedy naszym dwunastym zawodnikiem. Wtedy jest nam dużo łatwiej. Dlatego musimy zrobić wszystko, aby w sobotę pozostać liderem – zaznaczał Cernych.

Jakie są największe atuty sobotniego rywala? - Ostatnio bardzo dobrze wyglądał Badia. W każdej formacji ta drużyna ma swoich liderów, ale w zasadzie nie trzeba nikogo indywidualnie wyróżniać, bo Piast jest mocny jako zespół – zakończył Litwin.