26 07.07 23:59
Nowszy wpis Starszy wpis

Vacansoleil złotym sponsorem Jagiellonii

Vacansoleil złotym sponsorem Jagiellonii      Holenderska firma Vacansoleil zajmująca się organizacją luksusowych wakacji z własnym dojazdem w krajach Beneluksu i Danii, oferującym domki wakacyjne, w pełni wyposażone namioty typu bungalow oraz parcele na 300 najlepszych kempingach w 15 europejskich krajach została złotym sponsorem Jagiellonii Białystok – poinformował podczas dzisiejszej prezentacji drużyny dyrektor marketingu w klubie Wiesław Rutkowski. Logo nowego sponsora w rozpoczynającym się w sobotę Pogruszewska Agata - przedstawicielka firmy Vacansoleil  sezonie pojawi się na strojach pierwszego zespołu. Kwoty jaka wpłynie na konto naszego klubu z tego tytułu nie udało nam się ustalić dokładnie, jednak w rozmowie z przedstawicielką Vacansoleil na Polskę Agatą Pogroszewska (na zdjęciu obok) wynika, iż jest to kilkaset tysięcy złotych. - Piłka nożna jest świetna formą sponsoringu i marketingu – mówi Pani Agata. Byliśmy i jesteśmy sponsorami drużyn piłkarskich we Włoszech, Holandii [red. m.in. PSV Eindhoven], Belgii i dotychczas przynosi to znakomite rezultaty. Jagiellonię postanowiliśmy sponsorować, gdyż wydała nam się klubem ambitnym, prężnym, dynamicznym i ten wizerunek jak najbardziej nam odpowiada. Można powiedzieć, że odpowiada naszemu i wierzymy, że wspólnie będziemy piąć się w górę. Kwoty, jaka wpłynie na konto Jagiellonii nie mogę zdradzić, powiem jedynie, że jest to kilkaset tysięcy. W pozyskiwanie nowych sponsorów osobiście zaangażowany był dyrektor Rutkowski Wiesław - dyrektor marketingu Jagiellonii marketingu w naszym klubie Wiesław Rutkowski (na zdjęciu po lewej): - W żargonie sportowym można powiedzieć, iż działowi marketingu przed tym sezonem poprzeczka została zawieszona dosyć wysoko. Staraliśmy się ja przeskoczyć i udało nam się pozyskać kilku poważnych sponsorów. Złotym sponsorem klubu została holenderska firma o zasięgu ogólnoświatowym Vacansoleil. Ponadto w gronie głównych sponsorów pozostaje Marka Żubr, z którą podpisaliśmy nową, zdecydowanie korzystniejsza umowę i bardzo się z tego cieszymy, gdyż jest to marka lokalna. Do grona sponsorów dołączyły też firmy Suempol z Bielska Podlaskiego oraz IFK Poland. Prowadzimy również zaawansowane rozmowy z firmą OTTO z Opola, która sponsoruje drugoligową Odrę. Firma ta jako sponsor brązowy miałaby swoją reklamę na spodenkach zawodników. Oprócz tradycyjnych bannerów dookoła stadionu pojawi się około 7-8 balonów reklamowych na stadionie, także reklamy wielkoformatowe na ogrodzeniu. Podsumowując do roku ubiegłego budżet z tytułu sponsorów i reklam wzrósł około 5-cio krotnie, a jest to około dwóch milionów złotych.