19 05.17 13:42
Nowszy wpis Starszy wpis

Jagielloński rozkład jazdy: 20-21 maja [PLAN MECZÓW]

Czas na kolejny „Jagielloński rozkład jazdy”. W najbliższy weekend wszystko zostanie przyćmione niedzielnym meczem o mistrzostwo Polski przy Słonecznej, w którym Jagiellonia zmierzy się z Legią Warszawa.

Po środowej porażce z Lechią Gdańsk piłkarze Jagiellonii Białystok w walce o mistrzostwo Polski nie mają już marginesu błędu, choć wszystko wciąż zależy tylko od nich. W niedzielę zawodnicy Michała Probierza postarają się wrócić na fotel lidera Lotto Ekstraklasy. Aby tak się stało, Żółto-Czerwoni muszą pokonać w Białymstoku rozpędzonego obrońcę tytułu – Legię Warszawa. Spotkanie przy Słonecznej obejrzy komplet publiczności, która z pewnością będzie dwunastym zawodnikiem naszej drużyny! Hit 35. kolejki Lotto Ekstraklasy rozpocznie się w niedzielę o godzinie 18:00.

Po bolesnych porażkach z Widzewem Łódź i Concordią Elbląg rezerwy Jagi w niedzielę o 11:00 zagrają w Tomaszowie Mazowieckim, gdzie ich rywalem będzie miejscowa Lechia. Na dole tabeli grupy pierwszej III ligi zrobiło się gorąco, gdyż w strefie spadkowej II ligi znalazły się Olimpia Zambrów i Polonia Warszawa. Gdyby ten stan się utrzymał, oznaczałoby to spadek aż pięciu zespołów z naszej grupy trzeciej ligi, przez co rezerwy Jagi mają obecnie tylko sześć punktów przewagi nad strefą spadkową. Z Lechią o punkty łatwo nie będzie, ale każdy z nich będzie jak na wagę złota.

W Centralnej Lidze Juniorów juniorzy starsi w ostatnich trzech kolejkach muszą liczyć na cud, aby wyprzedzić drugi w tabeli UKS SMS Łódź. Podopieczni Tomasza Kulhawika i Piotra Grzybki w ten weekend zagrają na wyjeździe z Wisłą Kraków, a to spotkanie odbędzie się w sobotę o godzinie 11:00.

Również w sobotę swoje spotkania rozegrają nasze zespoły juniorów młodszych. Jagiellonia 2000 o godzinie 15:00 zmierzy się na wyjeździe z silną Polonią Warszawa, z kolei cztery godziny później lider grupy A, AP Jagiellonia 2001, podejmie na boisku bocznym Stadionu Miejskiego ostatni w tabeli Stomil Olsztyn. Za wszystkie nasze drużyny trzymamy kciuki!

Oto „Jagielloński rozkład jazdy” na dni 20-21 maja:

Lotto Ekstraklasa:
Jagiellonia Białystok – Legia Warszawa (niedziela, 18:00, transmisja: Canal+)

III liga:
Lechia Tomaszów Mazowiecki – Jagiellonia II Białystok (niedziela, 11:00)

Centralna Liga Juniorów:
Wisła Kraków – Jagiellonia Białystok (sobota, 11:00)

Liga Makroregionalna Juniorów Młodszych:
Polonia Warszawa – Jagiellonia Białystok (2000) (sobota, 15:00)
AP Jagiellonia Białystok (2001) – Stomil Olsztyn (sobota, 19:00, boisko boczne Stadionu Miejskiego)

Plan meczów naszej Akademii jest dostępny pod tym linkiem.