16 07.17 19:31
Nowszy wpis Starszy wpis

Cernych: Dobrze zaczynamy nowy sezon

- Wszyscy zapracowaliśmy na to zwycięstwo. Wszyscy walczyli, atakujący mieli swoje sytuacje, obrońcy dobrze spisywali się w defensywie. Zespołowo pokazaliśmy się z dobrej strony i wywozimy trzy punkty do Białegostoku. Dobrze zaczynamy nowy sezon i cieszymy się z tego – mówił po wygranej nad Bruk-Bet Termalicą (1:0) Fiodor Cernych.

- Różne okoliczności miały wpływ na to, że dzisiejszy mecz był dla nas ciężki. Zarówno zmęczenie po meczu w Baku, jak i bardzo zdeterminowany rywal. Bruk-Bet Termalica chciała dobrze rozpocząć nowy sezon. Pierwsza połowa nam nie bardzo wyszła. Nie potrafiliśmy stworzyć groźnej sytuacji, a po przerwie rywale chyba trochę opadli z sił i mieliśmy więcej przestrzeni. Dobrze, że szybko udało się wywalczyć rzut karny, potem też mieliśmy kilka sytuacji do strzelenia bramki. Szkoda, że nie udało się ich wykorzystać, bo gdybyśmy strzelili drugiego gola, to z pewnością byłoby nam łatwiej – komentował niedzielny pojedynek w Niecieczy litewski skrzydłowy, który wywalczył dla Jagi decydujący rzut karny tuż po zmianie stron.

- Można powiedzieć, że słabszy początek meczu wynikał z tego, że połowa jedenastki była podmęczona, a druga połowa rozgrywała swoje pierwsze spotkanie od pierwszej minuty w tym sezonie. W tym czasie było trochę niespokojnie w naszych szeregach, rywale zaatakowali nas wysoko, a także zespołowo dobrze się bronili. Ciężko było nam coś zrobić, ale gdy przeciwnik nieco się zmęczył, to mieliśmy więcej miejsca na to, aby grać z kontry tak, jak to lubimy najbardziej i ostatecznie wygraliśmy ten mecz – zakończył Cernych.