16 07.17 19:31
Nowszy wpis Starszy wpis

Piątek i Mucha o meczu z Jagiellonią

Jagiellonia Białystok wygrała z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza 1:0 w meczu 1. kolejki Lotto Ekstraklasy. O to, co po spotkaniu powiedzieli zawodnicy zespołu gospodarzy, Łukasz Piątek i Jan Mucha.

Łukasz Piątek:

- Dobrze weszliśmy w to spotkanie, mieliśmy swoje sytuacje, ale bramka nie chciała wpaść. Szkoda, bo wraz z upływem czasu to goście prezentowali się coraz lepiej i to oni zdobyli zwycięskiego gola, w efekcie czego wracają do Białegostoku z kompletem punktów.

 - Nie wiem, czy przy rzucie karnym sędzia podjął słuszną decyzję. Z mojej perspektywy wydawało się, że obaj zawodnicy trzymali się i pociągali. Teraz nie ma to jednak znaczenia, bo przegraliśmy.

Jan Mucha:

- Z pewnością jest to falstart w naszym wykonaniu. Chcieliśmy wygrać ten mecz. Wiedzieliśmy, że Jagiellonia ma za sobą trudny mecz w pucharach i daleką podróż. Staraliśmy się to wykorzystać i mieliśmy ku temu swoje okazje. Taka jest piłka. Ciężko mi powiedzieć, czy rzut karny był prawidłowy, ale potem Jaga cofnęła się i nie za bardzo chciała grać w piłkę. To dla nas bolesna przegrana.

- Pierwsze 20 minut było bardzo dobre w naszym wykonaniu. Mieliśmy trzy-cztery okazję do zdobycia bramki i powinniśmy byli coś wykorzystać, a wtedy moglibyśmy sobie ułożyć ten mecz. Jaga musiałaby wtedy grać zupełnie inaczej.