12 08.17 16:56

CLJ: Skromna wygrana nad Stalą

Juniorzy starsi Jagiellonii pokonali na własnym boisku Stal Rzeszów 1:0 w meczu 2. kolejki Centralnej Ligi Juniorów. Jedynego gola dla Żółto-Czerwonych strzelił Mateusz Nikołajuk. Jaga po dwóch seriach spotkań ma na swoim koncie komplet sześciu punktów.

Niespełna trzy doby po efektownej wygranej na wyjeździe z UKS SMS Łódź 3:0, podopieczni Tomasza Kulhawika i Piotra Grzybki podjęli na boisku bocznym beniaminka rozgrywek, Stal Rzeszów. Żółto-Czerwoni ponownie musieli się mierzyć nie tylko z rywalem, ale też z warunkami atmosferycznymi. Bardzo wysoka temperatura sprawiała, że tempo sobotniego meczu nie było najwyższe.

Od pierwszej do ostatniej minuty Jaga była jednak zespołem lepszym w tym spotkaniu, ale jej też stwarzało spore problemy tworzenie zagrożenia pod bramką przeciwnika. W 12. minucie ładna akcja Żółto-Czerwonych zakończyła się niecelnym uderzeniem Mateusza Nikołajuka. Dziesięć minut później dwa kolejne rzuty wolne, wykonywane przez Nikołajuka oraz Kacpra Głowickiego, obronił golkiper gości.

Rzeszowianie wyprowadzili w pierwszej części gry tylko jedną składną i dość groźną akcję, gdy Błażej Niezgoda musiał bronić uderzenie napastnika Stali z 16 metrów, ale złapanie piłki nie sprawiło mu w tej sytuacji większych kłopotów. W 36. minucie gry było już z kolei 1:0 dla Jagi. Po bardzo ładnym prostopadłym podaniu Jakuba Bogusza sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Mateusz Nikołajuk, otwierając wynik spotkania. Przed przerwą dwa groźne strzały oddali jeszcze Michał Ozga i Kamil Huczko, ale rezultat w pierwszej połowie już się nie zmienił.

Po zmianie stron pierwszą groźną sytuację stworzyli sobie goście, ale po dośrodkowaniu z prawej strony boiska i zamieszaniu na piątym metrze przed bramką Błażeja Niezgody żaden z rzeszowian nie zdołał oddać strzału. Kilka minut później bliski gola na 2:0 był Bartosz Bida, którego strzał głową poszybował centymetry nad poprzeczką.

Przed upływem godziny gry rzeszowianie mieli swoją najlepszą okazję do wyrównania w tym meczu, ale ich napastnik nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Błażejem Niezgodą. Później Jaga już niemal w stu procentach kontrolowała boiskowe wydarzenia, choć nie umiała tego potwierdzić wykorzystaniem którejś z groźnie zapowiadających się kontr. Dwie dobre szanse miał choćby Maciek Mąkosza, którego strzały z kilkunastu metrów nie znalazły drogi do bramki Stali.

Ostatecznie mecz zakończył się wygraną Żółto-Czerwonych 1:0, dzięki której mogą oni pochwalić się kompletem punktów po dwóch kolejkach. Za tydzień z kolei drużynę Tomasza Kulhawika i Piotra Grzybki czeka wyzwanie najtrudniejsze z możliwych, czyli wyjazdowy mecz z Legią Warszawa.