12 09.17 15:00

8. kolejka Lotto Ekstraklasy

Za nami 8. kolejka Lotto Ekstraklasy. Pozycję lidera zachował Lech Poznań, ale za nim panuje olbrzymi tłok. W grupie pościgowej znalazły się Górnik Zabrze, Zagłębie Lubin i Jagiellonia.

Kolejka rozpoczęła się w Lubinie, gdzie Zagłębie zremisowało z Wisłą Płock 2:2. Gopodarze objęli prowadzenie po golach Świerczoka i Pawłowskiego, jednak po przerwie punkt gościom uratowali Piątkowski i Varela.

Arka Gdynia po efektownym meczu pokonała Wisłę Kraków 3:1. Goście objęli prowadzenie po efektonym golu Patryka Małeckiego, jednak później strzelali tylko arkowcy, a golkiper "Białej Gwiazdy" kapitulował po uderzeniach Siemaszki, Kakoko oraz Jurado,

Korona Kielce skromnie pokonała Sandecję Nowy Sącz 1:0, a autorem jedynej bramki był Soriano.

Legia Warszawa poniosła kolejną porażkę. Tym razem mistrzowie Polski przegrali we Wrocławiu ze Śląskiem 1:2. Zespół Jacka Magiery prowadził po bramce Niezgody, jednak w drugiej połowie dwa trafienia Marcina Robaka dały wygraną ekipie Jana Urbana.

Jagiellonia Białystok zremisowała na wyjeździe z Cracovią 1:1. Gospodarze objęli prowadzenie po bramce Piątka, jednak w końcówce stan rywalizacji wyrównał Piotr Wlazło.

Górnik Zabrze pokonał na wyjeździe Bruk-Bet Termalikę Nieciecza 2:1. Goście objęli prowadzenie dzięki bramce Damiana Kądziora. Na trafienie wychowanka Jagi odpowiedział Samuel Stefanik, jednak ostateczny cios zadał Łukasz Wolsztyński i trzy punkty zdobył beniaminek ze Śląska.

Lech Poznań bezbramkowo zremisował w Szczecinie z Pogonią.

Kolejka zakończyła się w Gliwicach, gdzie Piast mierzył się z Lechią Gdańsk. Goście wyszli na prowadzenie dzięki bramce Marco Paixao, jednak do wyrównania doprowadził Vranjes. Później czerwoną kartkę obejrzał zawodnik gości - Simeon Sławczew i wydawało się, że wygrana gospodarzy będzie kwestią czasu. Tymczasem ostateczny cios wyprowadziła drużyna Piotra Nowaka, a Jakuba Szmatułę pokonał Balde.