21 09.17 12:15
Nowszy wpis Starszy wpis

Ośrodek treningowy na Elewatorskiej coraz bliżej!

        Jagiellonia Białystok Sportowa Spółka Akcyjna złożyła wniosek o pozwolenie na budowę ośrodka treningowego przy ul. Elewatorskiej w Białymstoku. Liczymy, że wszystkie formalności zakończą się jeszcze w tym roku. W tym samym czasie zostaną także wyłonieni wykonawcy projektu. Dzięki temu inwestycja rozpocznie się już w 2018 roku.

Kluczowe dla realizacji projektu budowy ośrodka treningowego było wygranie przetargu na 30-letni najem nieruchomości przy ul. Elewatorskiej, który odbył się w marcu bieżącego roku, a którego organizatorem była Spółka Stadion Miejski sp. z o. o., która jest wieczystym użytkownikiem nieruchomości.

Na powierzchni przekraczającej nieco 3,5 hektara powstać mają dwa pełnowymiarowe boiska piłkarskie oraz jedno mniejsze o wymiarach 68x33m, wszystkie ze sztuczną murawą. Wybór nawierzchni syntetycznej podyktowany jest chęcią maksymalnego wykorzystania boisk jako bazy treningowej. Przeprowadzanie więcej, niż jednego treningu dziennie na boisku z naturalną nawierzchnią powodowało by nadmierną eksploatację płyt treningowych, co uniemożliwiło by przeprowadzenie zajęć przez wszystkie nasze drużyny. Obecnie w Jagiellonii i naszej Akademii prowadzimy szkolenie w ramach 11 drużyn młodzieżowych. Dodatkowo jedno boisko będzie kryte balonem.

– Rozwój bazy treningowej to priorytet dla klubu – mówiła w marcu Agnieszka Syczewska, wiceprezes zarządu Jagiellonii Białystok.

Przy Elewatorskiej powstaną nie tylko boiska, ale również niezbędne zaplecze z 8 szatniami, salą konferencyjną, salą do rozgrzewki, pokojami trenerów i pomieszczeniami dla obsługi kompleksu.

W czerwcu zaplanowana przez Jagiellonię budowa boisk z zapleczem socjalnym przy ulicy Elewatorskiej w Białymstoku została ujęta przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w "Programie inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu" w Planie Wieloletnim. Przedmiotowa decyzja umożliwi klubowi ubieganie się o dofinansowanie realizacji inwestycji ze środków MSiT.

Realizację tej strategicznej inwestycji klub chce rozpocząć w przyszłym roku. Wobec tego do końca bieżącego roku Jagiellonia Białystok chce dopełnić wszystkich formalności, a także wybrać wykonawców projektu. Budowa rozpocznie się w 2018 roku, a prace mają potrwać około 18 miesięcy.