23 09.17 21:26
Nowszy wpis Starszy wpis

Zmarł Janusz Szutkiewicz

Z wielkim żalem informujemy, że dzisiaj odszedł od nas Janusz Szutkiewicz, w przeszłości prezes Jagiellonii Białystok. Funkcję sternika Żółto-Czerwonych pełnił w latach 1970-76 oraz 1983-1989.

Prezes Szutkiewicz uważany jest za jedną z najważniejszych postaci w historii naszego klubu. Wielu mówi, że bez niego nie było by wielkiej piłki w Jagiellonii. Od momentu objęcia rządów w klubie jego działania ukierunkownae były na rozwój piłki nożnej. W 1973 r. podjął decyzję o przekształceniu Jagiellonii w Międzyzakładowy Klub Sportowy Budowlani. Uzyskał przy tym wsparcie branży budowlanej. Rok później dzięki przychylności władz miasta i województwa doprowadził do pozyskania najlepszych graczy Włókniarza Białystok. Ten ruch okazał się kluczowy dla wywalczonego w 1975 roku awansu do II ligi. 

Podczas piastowania roli prezesa naszego klubu w latach 80-tych w pierwszej kolejności zadbał o wyprowadzenie klubu z problemów finansowych. Dzięki jego zaangażowaniu udało się zbudować zespół, który w 1987 r. wywalczył pierwszy awans do I ligi. Funkcję prezesa piastował również gdy Jagiellończycy dotarli do finału Pucharu Polski w 1989 roku, w którym białostoczanie 2:5 ulegli warszawskiej Legii. 

Zarząd klubu, pracownicy, sztab szkoleniowy, piłkarze oraz kibice Jagiellonii Białystok SSA składają rodzinie i bliskim Pana Janusza najszczersze kondolencje.