12 10.17 09:08
Nowszy wpis Starszy wpis

Z kim na Lecha, czyli w prasie o Jadze

W czwartkowej prasie wiodącym tematem pozostaje mecz z Lechem Poznań. Dziennikarze spekulują na temat sytuacji kadrowej w "Żółto-Czerwonym" zespole.

Przegląd Sportowy
Problem ze skrzydłami. - Skrzydłowy ma w tym sezonie wyjątkowego pecha. Najpierw długo leczył kontuzję, której doznał podczas młodzieżowego EURO. Z tego powodu opuścił pierwsze pięć kolejek. Teraz uraz nie jest tak poważny, ale znów czeka go przymusowa pauza. – To jest zupełnie inna kontuzja. Wtedy złamana była jedna z kości. Wszystko było długo diagnozowane. Teraz mamy jasność, że chodzi o sprawy mięśniowe. Przerwa w grze Frankowskiego będzie krótsza, ale jego występ z Lechem jest praktycznie wykluczony – mówi trener Jagi Ireneusz Mamrot. Szkoleniowiec Jagi może mieć nie lada problem z zestawieniem skrzydeł na piątkowe spotkanie. Zmiennikiem Frankowskiego zazwyczaj był Arvydas Novikovas. Ten razem z innym skrajnym litewskim pomocnikiem Fedorem Černychem jeszcze w poniedziałek grali w spotkaniu eliminacji mistrzostw świata z Anglią (0:1).

Gazeta Wyborcza
Kto do bramki? - Piłkarze Jagiellonii Białystok wrócą w piątek do rywalizacji w ekstraklasie. Zmierzą się na własnym stadionie z Lechem Poznań. Kto zagra w bramce? Na początku sezonu, tak zresztą jak też w poprzednim, bramki Jagiellonii Białystok strzegł Marian Kelemen. 37-letni Słowak spisywał się bardzo dobrze, kilka razy ratował zespół przed startą punktów. Po siódmej serii gier doświadczony bramkarz wypadł jednak ze składu. Powodem nie była obniżka formy, ale kontuzja palca u ręki.