13 11.17 12:53
Nowszy wpis Starszy wpis

Jaga wspiera kampanię #adoptujpszczołę

Wszyscy wiemy jak ważne są pszczoły dla naszego ekosystemu. Los tych pracowitych owadów powinien być bliski również kibicom Jagiellonii. Wszak to pszczoła jest naszą maskotką i stała się jednym z symboli Jagi. Dlatego nasz Klub postanowił włączyć się w promocję kampanii społecznej "Adoptuj pszczołę".

Aż trzy czwarte tego, co jemy, jest w jakiś sposób zależne od pracy pszczół. W Polsce to właśnie pszczoły miodne i pszczoły dziko żyjące są głównymi owadami zapylającymi. Gdyby z jakiegoś powodu zniknęły, około jedna trzecia roślin uprawnych musiałaby być zapylana w inny sposób (np. ręcznie) a nasza dieta stałaby się nie tylko bardzo monotonna, ale przede wszystkim droga.

„Adoptuj pszczołę” to prowadzona od pięciu lat akcja społeczna Greenpeace, dzięki której tysiące osób z całej Polski angażują się w pomaganie pszczołom a Polska staje się krajem coraz bardziej przyjaznym zapylaczom. Dzięki wirtualnym „adopcjom” każdy ma szansę pomóc pszczołom miodnym i dziko żyjącym. To największy w Polsce projekt crowdfundingowy pod względem liczby uczestników - wspólnie budujemy Polskę Przyjazną Pszczołom!

Więcej o akcji przeczytasz tutaj.