13 11.17 22:19

Porażka Polski z Meksykiem. Frankowski na ławce

Reprezentacja Polski przegrała z Meksykiem 0:1 w meczu towarzyskim rozegranym w Gdańsku. Cały mecz na ławce rezerwowych przesiedział skrzydłowy Jagiellonii Przemysław Frankowski.

Po remisie z Urugwajem podopieczni Adama Nawałki w poniedziałek zagrali bez kilku podstawowych zawodników (zabrakło Lewandowskiego, Glika, Krychowiaka, Grosickiego i Pazdana). W pierwszej połowie, choć Biało-Czerwoni grali wyrównany mecz z solidnym rywalem, jakim jest Meksyk, to na przerwę z prowadzeniem schodzili goście, bo w 13. minucie gry Wojciecha Szczęsnego pokonał napastnik Benfiki Lizbona Raul Jimenez.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Biało-Czerwoni zmarnowali kilka dobrych okazji do wyrównania, przez co ostatecznie ulegli Meksykowi 0:1. Mimo wykorzystania aż pięciu zmian przez trenera Adama Nawałkę, Przemek Frankowski ostatecznie nie pojawił się na murawie i na swój debiut w kadrze narodowej będzie musiał poczekać. W meczu wzięło udział dwóch byłych zawodników Jagi – Maciej Makuszewski i Thiago Cionek.