14 11.17 18:21
Nowszy wpis Starszy wpis

El. MME: Polska pokonała Danię. Świderski na ławce

Reprezentacja Polski do lat 21 pokonała Danię 3:1 w meczu eliminacyjnym do Młodzieżowych Mistrzostw Europy, który odbył się w Gdyni. Napastnik Jagiellonii Karol Świderski całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych.

Po wpadce z Wyspami Owczymi (2:2) młodzi Polacy zdołali się w pełni zrehabilitować za ostatnie niepowodzenie i pokonać zdecydowanego faworyta swojej grupy. Mimo przewagi optycznej rywali Biało-Czerwoni skrzętnie wykorzystywali błędy Duńczyków, dzięki czemu w 15. minucie do siatki trafił Konrad Michalak, a dziewięć minut później wynik podwyższył Paweł Tomczyk.

Po zmianie stron goście szukali gola kontaktowego, ale byli zatrzymywani przez dobrze dysponowanego Kamila Grabarę. Żeby tego było mało, to Polacy w 74. minucie strzelili po kontrataku trzecią bramkę za sprawą uderzenia zza pola karnego Szymona Żurkowskiego. W samej końcówce gola honorowego dla Danii strzelił Nikolai Laursen.

Dzięki tej wygranej Polacy zbliżyli się do prowadzących Duńczyków na odległość jednego punktu.

El. MME U-21, grupa 3.:
Polska – Dania 3:1 (2:0)

Bramki: Michalak 15’, Tomczyk 24’, Żurkowski 74’ – Laursen 90’.

Polska U-21: Grabara – Gumny, Bednarek, Wieteska, Bochniewicz, Bartosz – Michalak, Żurkowski (89’ Piotrowski), Dziczek, Szymański (83’ Kopacz) – Tomczyk (71’ Zawada).