10 01.18 15:22
Nowszy wpis Starszy wpis

Mamrot: Zawodnicy są gotowi do ciężkiej pracy

        - Jest to taki czas, że piłkarze codziennie mają po dwie jednostki treningowe. Będą też takie dni, że jednostek treningowych będzie jeszcze więcej, bo będą potrzebne. Piłkarze z reguły nie lubią tego okresu przygotowawczego, ale zdają sobie sprawę z tego, że ta praca zaprocentuje później - przekonywał po pierwszym treningu Ireneusz Mamrot, trener Jagiellonii Białystok.

- Mamy do dyspozycji niemal cały skład, co nas bardzo cieszy. Mamy za sobą dwa dni badań i treningów na siłowni. Nie ma okresu wprowadzającego, zawodnicy zrealizowali swoje rozpiski i widać, że są gotowi do treningów. Wstępne wyniki badań również są bardzo zadowalające. Mamy wskazówki do tego jak dalej pracować - powiedział po treningu trener Ireneusz Mamrot.

W środę z zespołem trenował Redwan Memeszew, który przebywa w Białymstoku na testach w naszym zespole. - Dziś mamy typowe treningi z piłkami więc powoli będziemy go mogli zacząć oceniać. Przeszedł też badania medyczne dlatego mamy już pewien obraz jego przygotowania motorycznego. Na pewno zostanie z nami do końca tygodnia - tłumaczył szkoleniowiec Żółto-Czerwonych.

Rozpoczęty okres przygotowawczy sztab szkoleniowy Żółto-Czerwonych chce wykorzystać do płynnego wprowadzenia niezbędnych zmian. - Zarówno ja, jak i prezesi zdajemy sobie sprawę z tego, że potrzebujemy jednego, może dwóch wzmocnień. Być może ktoś do nas dołączy jeszcze w tym tygodniu. Dodatkowo chcemy zmienić coś w naszej grze. Musimy doskonalić elementy, które wyglądały coraz lepiej, ale mamy też kilka nowych pomysłów - przekonywał Ireneusz Mamrot.

Pierwszy etap przygotowań zakończy się w sobotę. Do tego czasu białostoczanie odbędą siedem jednostek treningowych. W niedzielę natomiast zespół wyleci do Turcji. - Cały czas czekamy z ogłoszeniem ostatecznej listy na wyjazd do Turcji. Mamy już pewien zarys, ale musimy jeszcze podjąć decyzje, co do testowanego zawodnika, młodzieżowców, a także brać pod uwagę, że ktoś nas jeszcze wzmocni przed wyjazdem. Pewne jest natomiast to, że do Turcji pojedzie 28 piłkarzy - zapewnia szkoleniowiec Żółto-Czerwonych.