11 01.18 18:02
Nowszy wpis Starszy wpis

Piotr Tomasik zawodnikiem Lecha Poznań

        Piotr Tomasik nie jest już zawodnikiem Jagiellonii Białystok. Nasz boczny obrońca przeszedł do Lecha Poznań, z którym związał się trzyipółletnim kontraktem.

- Jestem bardzo wdzięczny Jagiellonii za wszystko, co mnie tutaj spotkało. Przychodziłem z Podbeskidzia, licząc na dalszy rozwój. W Białymstoku poznałem smak gry o mistrzostwo Polski. Jest lekki niedosyt, bo w czerwcu niewiele zabrakło nam do pełni szczęścia. Mimo tego mogę powiedzieć, że odchodzę stąd jako spełniony zawodnik. Wywalczyłem w Białymstoku wicemistrzostwo Polski, podczas gry dla Jagi na świat przyszło moje dziecko. Zadebiutowałem w rozgrywkach o europejskie puchary. Z całą moją rodziną zżyliśmy się z tym miastem i polubiliśmy je. Z pewnością będziemy tutaj wracać, bo sentyment do Jagi pozostał - podkreśla Piotrek.

Tomasik trafił do Jagiellonii z Podbeskidzia Bielsko-Biała. W Białymstoku odniósł największy sukces w karierze, jakim było wicemistrzostwo Polski. W sumie w „Żółto-Czerwonym” trykocie „Tomas” rozegrał 77 meczów i strzelił trzy gole. Co ciekawe, właśnie z takim numerem Piotrek występował w naszej drużynie. Warto podkreślić, że w sezonie 2016/17 był jednym z najlepiej asystujących zawodników w Lotto Ekstraklasie i znalazł się w gronie trzech najlepszych obrońców sezonu.

Piotrek, dziękujemy za czas spędzony w Białymstoku oraz wszystkie emocje, które mogliśmy wspólnie przeżywać. Życzymy również powodzenia w dalszej karierze!