11 01.18 18:16
Nowszy wpis Starszy wpis

Jakub Wójcicki został nowym zawodnikiem Jagiellonii!

        29-letni prawy obrońca Jakub Wójcicki został w czwartek nowym piłkarzem Jagiellonii Białystok. Były zawodnik Zawiszy Bydgoszcz i Cracovii związał się z naszym klubem dwuipółletnią umową z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Wójcicki przez ostatnie 2,5 roku bronił barw Cracovii, dla której w rundzie jesiennej rozegrał 18 meczów. Grający zarówno na prawej obronie, jak i prawym skrzydle 29-latek jest pierwszym zawodnikiem, który zasilił Jagiellonię podczas zimowego okna transferowego. Przy Słonecznej będzie on występował z numerem 20.

Karierę rozpoczynał w Zniczu Pruszków. Później kontynuował przygodę z piłką w klubach z niższych klas rozgrywkowych - Anprelu Nowa Wieś, Piaście Piastów oraz GLKS-ie Nadarzyn. Na początku 2011 roku trafił do Zawiszy Bydgoszcz, z którym wywalczył awans od II ligi do Ekstraklasy.

W 2014 roku wspólnie z bydgoskim klubem wywalczył Puchar Polski oraz Superpuchar. Zadebiutował również w Lidze Europy w dwumeczu z belgijskim Zulte Waregem. Po spadku "Zetki" defensor przeniósł się do Cracovii, z którą ponownie wywalczył awans do rozgrywek o europejskie puchary. Pod Wawelem spędził dwa i pół roku. Bilans Wójcickiego w najwyższej klasie rozgrywkowej to 153 mecze i pięć goli.

Kuba, witamy w Jagiellonii i życzymy powodzenia w żółto-czerwonych barwach!