22 02.18 10:59
Nowszy wpis Starszy wpis

Taras Romanczuk z polskim obywatelstwem!

          - Byłem bardzo zaskoczony, gdy się o tym dowiedziałem. Z jednej strony czekało się na wiadomość w tej sprawie, a z drugiej, gdy już ją otrzymałem, to byłem w lekkim szoku. Na pewno jestem bardzo szczęśliwy i cieszę się z tego, że czas i energia, jaką poświęciłem nie tylko ja, ale też ludzie z klubu, którzy pomogli mi przygotować wszystkie dokumenty, nie poszły na marne - mówi wyraźnie zadowolony Taras Romanczuk, który otrzymał w czwartek polskie obywatelstwo.

Niezbędne dokumenty, o których mowa, środkowy pomocnik naszego zespołu złożył 23 lutego ubiegłego roku. Polskie obywatelstwo ułatwi wiele nie tylko Tarasowi, ale również trenerom Jagiellonii Białystok. Urodzonemu w Kowlu zawodnikowi może otworzyć to również drogę do reprezentacji Polski.

- Podchodzę do tego na spokojnie. Nie myślę teraz o tym, w reprezentacji są od tego odpowiedni ludzie, którzy obserwują na bieżąco wszystkich kandydatów do gry w kadrze. Jest zdecydowanie za wcześnie, by cokolwiek o tym mówić. Nadanie obywatelstwa da na pewno dużo Jagiellonii, gdyż teraz nie będę już blokował miejsca dla zawodników spoza Unii Europejskiej - wyjaśnia Romanczuk.

Dobre informacje dotarły również do kolegów z zespołu. Jako jeden z pierwszych do Tarasa zadzwonił z gratulacjami Rafał Grzyb. - Rafał żartował, że w szatni przyda się jeszcze jeden Polak - śmieje się nasz zawodnik.

Z nadania obywatelstwa cieszy się również rodzina Tarasa. - Jeden z pierwszych telefonów wykonałem do domu. Rodzice byli bardzo zadowoleni. Brat również bardzo się z tego cieszy, podobnie jak żona. Wszyscy cały czas mnie w tym wspierali, dlatego ta wiadomość uradowała całą rodzinę - przekonuje Romanczuk.

Uroczyste przekazanie aktu nadania obywatelstwa odbędzie się we wtorek 6 marca o godzinie 12. Dokument Tarasowi wręczy Wojewoda Podlaski - Bohdan Paszkowski.