13 03.18 14:15
Nowszy wpis Starszy wpis

CLJ: O pierwsze wiosenne zwycięstwo

Po sobotniej porażce z Legią Warszawa juniorzy starsi Jagiellonii Białystok już w środę rozegrają kolejny mecz w Centralnej Lidze Juniorów. Żółto-Czerwoni zmierzą się na wyjeździe z Wisłą Płock.

Zespół Tomasza Kulhawika, Hermesa i Piotra Grzybki rozpoczął rundę od minimalnej przegranej z faworytem grupy wschodniej – Legią Warszawa 0:1. Mimo tego, młodzi Jagiellończycy utrzymali drugą pozycję w tabeli, choć ich strata nad poszczególnymi najgroźniejszymi rywalami nieco zmalała.

- Jestem zadowolony z naszej postawy. Byliśmy dobrze zorganizowani, odpowiednio ustawieni i nieźle przygotowani motorycznie do tego spotkania. Widać, że chłopcy dobrze się spisywali, szczególnie w defensywie. Byliśmy tylko trochę zbyt nerwowi po przejęciu piłki i przez to też straciliśmy bramkę. Trudno, na meczu z Legią świat się nie kończy. (…) Myślę, że sprawiedliwym wynikiem byłby remis, ale nie pozostaje nam nic innego, jak szybko się podnieść i już w środę dobrze zaprezentować się w Płocku. Mamy szybką okazję do rehabilitacji i postaramy się z niej skorzystać – mówił po tym spotkaniu trener Tomasz Kulhawik.

Środowa potyczka z Wisłą Płock pierwotnie miała zostać rozegrana w weekend, ale udało się ją przenieść z uwagi na powołania do kadry U-17 dla Bartka Bidy i Mikołaja Nawrockiego, którzy będą walczyć o awans do mistrzostw Europy w tej kategorii wiekowej.

Popularni Nafciarze w pierwszym wiosennym spotkaniu przegrali na wyjeździe z Cracovią 1:2. Płocczanie zamykają tabelę grupy wschodniej z sześcioma punktami na koncie. Tylko jeden z nich zdobyli na boiskach rywali i, co ciekawe, miało to miejsce jesienią w Białymstoku, gdy w pierwszym meczu obu drużyn padł remis 2:2. Wisła prowadziła przy Słonecznej w pewnym momencie już nawet 2:0, ale dwie bramki Jakuba Konona pozwoliły Żółto-Czerwonym wyszarpać jeden punkt.

Mecz 19. kolejki Centralnej Ligi Juniorów Wisła Płock – Jagiellonia Białystok zostanie rozegrany w środę o godzinie 12:00. Transmisję z tego spotkania można będzie znaleźć na koncie Youtube Wisły Płock, link do niej prezentujemy poniżej.  Relacja tekstowa z kolei na Twitterze naszej Akademii - @AkademiaJagi.