16 05.18 08:39
Nowszy wpis Starszy wpis

W oczekiwaniu na niedzielę, czyli w prasie o Jadze

W środowym przeglądzie prasy znajdujemy informację o planach przygotowań Jagiellonii do nowego sezonu. Warto zwrócić również uwagę na wywiad z prezesem Cezarym Kuleszą.

Gazeta Wyborcza
Jaga z planem przygotowań. - Jagiellonii Białystok czeka w niedzielę najważniejszy mecz sezonu. Jest już natomiast znany plan przygotowań białostockiej drużyny do kolejnych rozgrywek. (...) Znany jest już natomiast plan przygotowań białostockiej drużyny do kolejnych rozgrywek. Piłkarze na urlopy udadzą się po niedzielnym spotkaniu. Przerwa w treningach potrwa do 11 czerwca. Na początku okresu przygotowawczego zawodnicy Jagiellonii będą ćwiczyć w Białymstoku, a następnie wyjadą na obóz do Kępy koło Sochocina. Zgrupowanie potrwa 11 dni i w jego czasie białostoczanie rozegrają trzy sparingi (zmierzą się m.in. z Wisłą Płock). Czwarte spotkanie kontrolne ma się natomiast odbyć już po zakończeniu obozu – 4 lipca.

Kurier Poranny
Prezes Kulesza przed meczem z Wisłą. - Najpierw wygrajmy swój mecz, który będzie bardzo ciężki, a potem patrzmy na to, co stanie się w Poznaniu. Wiemy, o jak wielką stawkę gramy i wierzę, że każdy z piłkarzy da z siebie wszystko – mówi prezes Jagiellonii Białystok Cezary Kulesza. (...) – Czy wierzę, w takie zakończenie? Oczywiście! O motywację zawodników z Poznania jestem spokojny. Zewsząd słychać, że Lech zrobi wszystko, by Legia nie świętowała mistrzostwa kraju na jego stadionie. Do tego poznańscy piłkarze mają coś do udowodnienia swoim kibicom – zaznacza prezes Jagiellonii. (...) – Przyznam szczerze, że liczy się teraz tylko mecz z Wisłą Płock. Reszta jest na dalszym planie. Feta po meczu będzie bardziej spontaniczna i wiele zależy od kibiców – uważa Kulesza. – Ale w mojej ocenie już są wielkie powody do dumy. Kto by pomyślał przed sezonem, że przynajmniej powtórzymy wicemistrzostwo Polski, a może będzie jeszcze lepiej. Cieszę się, że jesteśmy klubem stabilnym i odejście trenera Michała Probierza nie zmieniło naszej mocnej pozycji w ekstraklasie – dorzuca.

Jaga z planem przygotoń. - Jagiellonia Białystok w niedzielę zagra o tytuł mistrza Polski, a trenerzy ustalili już plan przygotowań na następny sezon. (...) W drugim tygodniu przygotowań Jagiellończycy udadzą się na zgrupowanie do Kępy koło Sochocina. Letni obóz potrwa 11 dni.

Gazeta Współczesna
Patryk Klimala czeka na ruch Jagiellonii. - Talent Klimali eksplodował w końcówce zmagań jesiennych. W pięciu ostatnich meczach poprzedniego roku 19–latek zdobył pięć goli. Dobrą passę napastnik wypożyczony z Jagiellonii kontynuował wiosną i teraz z 12 trafieniami zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców zaplecza ekstraklasy. (...) – Nie ukrywam mam wiele telefonów i ofert, ale to jeszcze nie czas na podejmowanie decyzji – twierdzi napastnik. – Wiem, że trener Jagiellonii Ireneusz Mamrot obserwował mnie w meczach i nawet raz porozmawialiśmy. Ale nie była to rozmowa o mojej grze w Jagiellonii. (...) – Nie mamy żadnych konkretnych ofert dla żadnego naszego piłkarza – deklaruje Cezary Kulesza, prezes Jagiellonii. – Odnośnie Klimali to mogę tylko powiedzieć, że jest naszym zawodnikiem jeszcze przez rok.