05 06.18 12:48
Nowszy wpis Starszy wpis

Inwestycja przy Elewatorskiej otrzyma wsparcie Ministerstwa Sportu i Turystyki

        Budowa bazy treningowej przy ulicy Elewatorskiej w Białymstoku została zakwalifikowana przez Ministra Sportu i Turystyki do planu rocznego na rok 2018 w Programie inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu.

Jagiellonia Białystok na realizację inwestycji, której głównym wykonawcą jest firma RS Budownictwo otrzyma z ministerstwa 5,2 miliona złotych. Środki zostaną wypłacone w dwóch transzach. Pierwsza z nich to 2 miliony złotych i zasili konto klubu jeszcze w tym roku. Druga w wysokości 3,2 miliona złotych wpłynie w przyszłym roku. Szacowana wartość całej inwestycji to 15 milionów złotych.

Przed klubem ostateczne procedury. Złożenie wniosku o dofinansowanie, ostateczna ocena, opiniowanie i zawarcie umowy dofinansowania z Ministerstwem Sportu i Turystyki.

Prace budowlane przy Elewatorskiej rozpoczęte zostały 25 kwietnia tego roku. Generalny wykonawca inwestycji zrealizował już rozbiórkę startych budynków i przystąpił do kolejnego kroku, jakim jest wykonanie stanu surowego budynku szatniowo-administracyjnego. - Całość pracy zamierzamy sfinalizować do końca roku. W styczniu i lutym przystąpimy do procedury uzyskania prawomocnego pozwolenia na użytkowanie - powiedział Grzegorz Piotrowski, kierownik kontraktu z RS Budownictwo.

Ośrodek będzie się składał z trzech boisk. Jedno pełnowymiarowe boisko będzie posiadało sztuczną nawierzchnię oraz balon. Dwa pozostałe będą miały nawierzchnię naturalną. Pierwsze będzie pełnowymiarowe i podgrzewane, a drugie będzie miało wymiary 68 na 33 metry. Dodatkowo przy boiskach powstaną budynki szatniowo-administracyjne oraz magazynowe.

- To dla nas bardzo ważna inwestycja. Jestem przekonany, że ośrodek, który powstanie przy Elewatorskiej, przyczyni się do dalszego rozwoju naszego klubu. Wierzę, że zajęcia treningowe w takich warunkach jeszcze bardziej pomogą naszym zawodnikom w podnoszeniu ich umiejętności piłkarskich - tłumaczył w dniu rozpoczęcia budowy Cezary Kulesza, Prezes Zarządu Jagiellonii Białystok.

Dodajmy, że środki finansowe, z których finansowane są projekty uwzględnione w Programie inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu pochodzą z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej zasilanego przez Totalizator Sportowy.