08 06.18 19:55
Nowszy wpis Starszy wpis

Litwa przegrała z Iranem. Novikovas na ławce

Reprezentacja Litwy przegrała z Iranem 0:1 w meczu towarzyskim rozegranym w Moskwie. Całe spotkanie na ławce rezerwowych spędził skrzydłowy Jagiellonii Arvydas Novikovas.

Po dwóch spotkaniach w Pucharze Bałtyku w piątkowym pojedynku z uczestnikiem zbliżających się mistrzostw świata selekcjoner reprezentacji Litwy Edgaras Jankauskas dał odpocząć wielu swoim podstawowym zawodnikom. Na ławce rezerwowych, oprócz Novikovasa, pozostali również m.in. Fedor Cernych. Na boisku zobaczyliśmy za to byłego zawodnika Jagi, Povilasa Leimonasa.

Litwini przez długi czas potrafili utrzymać dobry wynik przeciwko drużynie prowadzonej przez byłego szkoleniowca Realu Madryt i reprezentacji Portugalii Carlosa Queiroza, ale w samej końcówce Tomasa Svedkauskasa pokonał Karim Ansarifard, przez co mecz zakończył się skromnym zwycięstwem Iranu 1:0.

Dla Litwinów był to trzeci z czterech meczów zaplanowanych majowo-czerwcową przerwę na kadrę. Wcześniej nasi północno-wschodni sąsiedzi przegrali z Estonią (0:2) i zremisowali z Łotwą (1:1), a jeszcze we wtorek zmierzą się na Stadionie Narodowym w Warszawie z Polską.

Mecz towarzyski:
Iran – Litwa 1:0 (0:0)

Bramka: Ansarifard 88’.

Litwa: Svedkauskas – Vaitkunas (60' Mikuckis), Jankauskas (46' Baravykas), Janusevskij, Borovskij – Kuklys, Zulpa – Vorobjovas (46' Leimonas), Lasickas, Veliulis (60' Slivka), Laukzemis (60' Urbys).