11 06.18 16:47
Nowszy wpis Starszy wpis

CLJ U-17: Śląsk Wrocław półfinałowym rywalem Żółto-Czerwonych

Młodzi zawodnicy Śląska Wrocław będą rywalami juniorów młodszych Jagiellonii Białystok w dwumeczu półfinałowym Centralnej Ligi Juniorów U-17, zaplanowanym na dni 15-20 czerwca.

Pierwsze spotkanie półfinałowe zostanie rozegrane w piątek 15 czerwca o godzinie 17:00 na stadionie przy ulicy Oporowskiej we Wrocławiu. Rewanż w Białymstoku odbędzie się w środę 20 czerwca o 17:00 na boisku bocznym Stadionu Miejskiego.

W drugiej parze półfinałowej Korona Kielce zmierzy się z Pogonią Szczecin. Finał rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów U-17 zostanie rozegrany w środę 27 czerwca na stadionie w Pruszkowie.

- Śląsk Wrocław jest z pewnością dla nas pewną niewiadomą, ale jedno jest jasne – skoro ta drużyna wygrała swoją grupę i awansowała do półfinału, to musi prezentować bardzo dobry poziom. Na tym etapie nie ma już przypadkowych zespołów  – mówił trener Wojciech Kobeszko.

- Drużyna z Wrocławia zostawiła w tyle solidne marki, takie jak Zagłębie Lubin, Ruch Chorzów czy Górnik Zabrze, dlatego wiemy, że czeka nas trudne zadanie w obu spotkaniach. To jednak nie oznacza, że obawiamy się tego dwumeczu. Jesteśmy pewni siebie oraz swoich umiejętności i chcemy awansować do finału. Wierzę, że jeśli zagramy na naszym dobrym poziomie, to osiągniemy nasz cel – zaznaczał szkoleniowiec Żółto-Czerwonych.

Młodzi Jagiellończycy w czwartek rozegrali mecz ligowy z MOSP Białystok (0:1), a w sobotę sparing w Tykocinie z zespołem juniorów starszych, dzięki czemu praktycznie wszyscy podopieczni Wojciecha Kobeszki i Jana Pawłowskiego są w rytmie meczowym i gotowi do rywalizacji o medale mistrzostw Polski.

- Od kiedy pokonaliśmy Escolę i zapewniliśmy sobie awans do półfinału, rozpoczęliśmy nasze przygotowania do tych decydujących spotkań. Cieszę się, że na treningach mam praktycznie cały zespół, co pozwoli nam podejść do rywalizacji ze Śląskiem w niemal optymalnym zestawieniu. Jedynym zawodnikiem, który ma problemy zdrowotne, jest Dawid Guziejko, który ma kłopot ze stawem skokowym. Pozostali zawodnicy normalnie trenują i powinni być gotowi na piątkowy mecz we Wrocławiu – zakończył Wojciech Kobeszko.

Kadra juniorów młodszych Jagiellonii przygotowujących się do półfinału CLJ U-17:

Bramkarze: Wiktor Kaczorowski, Hubert Banach, Alan Worobiej.

Obrońcy: Michał Wolanin, Jakub Płoszkiewicz, Mateusz Gdowik, Paweł Gierach, Jędrzej Rosłan, Radosław Śledzicki, Patryk Czerech, Bartłomiej Gwizdała.

Pomocnicy: Eryk Matus, Bartosz Bayer, Mikołaj Nawrocki, Karol Struski, Mikołaj Wasilewski, Damian Słowik, Dominik Frelek, Maciej Bortniczuk, Gabriel Krupiński, Dawid Guziejko.

Napastnicy: Bartosz Bida, Maciej Twarowski, Przemysław Chyrchała, Jakub Jarmołowicz.