12 06.18 20:04

Polska rozgromiła Litwę, 90 minut Novikovasa

Reprezentacja Polski pokonała Litwę 4:0 w meczu towarzyskim rozegranym na stadionie PGE Narodowym w Warszawie. W barwach gości pełne 90 minut rozegrał skrzydłowy Jagiellonii, Arvydas Novikovas.

W swoim ostatnim występie przed mundialem w Rosji Polacy odnieśli pewne zwycięstwo. W 19. Minucie wynik po akcji wahadłowych, Bartosza Bereszyńskiego i Macieja Rybusa, otworzył Robert Lewandowski. Kwadrans później kapitan reprezentacji Polski podwyższył na 2:0 precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego.

Po zmianie stron kolejne gole dołożyli Dawid Kownacki, który wykończył akcję Bartosza Bereszyńskiego i Łukasza Teodorczyka, a także Jakub Błaszczykowski, wykorzystując rzut karny za zagranie ręką jednego z Litwinów.

Skrzydłowy Jagiellonii Arvydas Novikovas grał od pierwszej do ostatniej minuty. Już w pierwszej akcji spotkania Arvi świetnie dograł w pole karne do Darvydasa Sernasa, który trafił do siatki, ale był też na spalonym i gol nie został uznany. Później Jagiellończyk, podobnie jak reszta Litwinów, był już tylko tłem dla podopiecznych Adama Nawałki.

We wtorkowym spotkaniu po obu stronach wystąpili również byli zawodnicy Jagiellonii. W reprezentacji Polski kolejne występy zanotowali Thiago Cionek, Jacek Góralski i Michał Pazdan, z kolei w drużynie Litwy pierwsze 25 minut rozegrał Fedor Cernych, który opuścił plac gry z urazem. Na ławce rezerwowych Polaków całe spotkanie spędził Kamil Grosicki.