29 06.18 00:43
Nowszy wpis Starszy wpis

Lukas Klemenz zawodnikiem Jagiellonii!

Jagiellonia Białystok dokonała kolejnego wzmocnienia przed sezonem 2018/19. Nowym zawodnikiem Żółto-Czerwonych został Lukas Klemenz, który podpisał z naszym klubem czteroletni kontrakt.

22-letni Klemenz, który może występować zarówno na pozycji środkowego obrońcy, jak i defensywnego pomocnika, przechodzi do Jagi na zasadzie transferu definitywnego z pierwszoligowego GKS Katowice. W ubiegłym sezonie mierzący 191 centymetrów wzrostu zawodnik rozegrał w barwach „GieKSy” 27 meczów w Nice 1. Lidze, w których strzelił dwa gole.

Urodzony 24 września 1995 roku w niemieckim Neu-Ulm piłkarz swoją przygodę z piłką rozpoczynał w takich klubach, jak Sparta Prudnik, Fortuna Głogówek i Pomologia Prószków, aż w 2011 roku trafił do Odry Opole. Pół roku później, jako reprezentant Polski do lat 17, był o krok od przejścia do ekstraklasowego Widzewa Łódź, ale jego kariera została zatrzymana na rok przez operację serca. Przez to stracił choćby Mistrzostwa Europy do lat 17, na których reprezentacja Polski prowadzona przez Marcina Dornę dotarła aż do półfinału, gdzie przegrała 0:1 z Niemcami, w barwach których występowali tacy zawodnicy, jak Timo Werner, Leon Goretzka, Niklas Sule czy Max Meyer.

Po powrocie do gry, Lukas Klemenz przeniósł się do Francji, a dokładniej do Valenciennes FC, gdzie występował jednak tylko w rezerwach. Po półtora roku, w styczniu 2015 roku, nowy zawodnik Jagi wrócił do Polski i otrzymał od Korony Kielce szansę debiutu w LOTTO Ekstraklasie. W Kielcach były młodzieżowy reprezentant Polski spędził tylko jedną rundę i rozegrał 10 spotkań, a od lata 2015 roku przez trzy kolejne sezony grał na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej.

Pierwszym klubem Klemenza w 1. Lidze był GKS Bełchatów, gdzie grał on regularnie (22 mecze, 1 gol), ale zanotował też spadek do II Ligi. Kolejny sezon w Olimpii Grudziądz był już bardziej udany. Choć rozegrał on jeden mecz mniej, to jednak grająca w młodym składzie Olimpia zakończyła ligę na szóstym miejscu, a sam Klemenz został wybrany w plebiscycie portalu Gol24.pl najlepszym zawodnikiem i najlepszym obrońcą 1. Ligi. W ostatnich rozgrywkach 22-latek był już filarem defensywy GKS Katowice, z którym uplasował się na piątej pozycji.

W czwartek Lukas Klemenz pozytywnie przeszedł przez badania medyczne i dzisiaj podpisał z Jagiellonią czteroletni kontrakt. W naszym klubie będzie występował z numerem 4.

Lukas, witamy w Jagiellonii i życzymy wielu sukcesów w żółto-czerwonych barwach!