19 07.18 14:53
Nowszy wpis Starszy wpis

Bartosz Bida i Martin Adamec wypożyczeni do Wigier Suwałki

Dwaj zawodnicy Jagiellonii – Martin Adamec i Bartosz Bida – zostali wypożyczeni na rok do pierwszoligowych Wigier Suwałki. Bida przedłużył również kontrakt z naszym klubem do końca czerwca 2021 roku.

Niespełna 20-letni Adamec trafił do Jagiellonii w marcu tego roku z austriackiego klubu SKN St. Poelten. Pomimo treningów z pierwszą drużyną Ireneusza Mamrota oraz udziału w letnim zgrupowaniu i sparingach, Słowak nie zdążył zadebiutować w meczu oficjalnym Żółto-Czerwonych.

17-letni Bida z kolei reprezentuje żółto-czerwone barwy od trzech lat, ale dotąd występował jedynie w spotkaniach drużyn naszej Akademii. W ostatnim sezonie młodzieżowy reprezentant Polski trenował z pierwszym zespołem Żółto-Czerwonych, z którym był m.in. na zimowym zgrupowaniu w Turcji. Bartek był również jednym z najlepszych strzelców drużyny juniorów starszych występujących w Centralnej Lidze Juniorów, a także został mistrzem Polski juniorów młodszych z drużyną Wojciecha Kobeszki i Jana Pawłowskiego.

Bida i Adamec są już zawodnikami nr 7 i 8, wypożyczonymi na sezon 2018/19 do pierwszoligowych Wigier Suwałki. Barwy tego klubu w nadchodzących rozgrywkach reprezentować będą również Damian Węglarz, Jonatan Straus, Karol Mackiewicz, Paweł Olszewski, Dawid Polkowski i Paweł Kaczmarczyk.

Martin, Bartek – życzymy udanych występów na wypożyczeniu! Powodzenia!